“TPAO ve TPIC kentin talihini belirleyen kuruluşlardır”

Batman Milletvekili Serkan Ramanlı, TPAO ve TPIC Bölge Müdürleri ziyaretlerinde, TPAO ve TPIC’in Batman’ın talihini belirleyen kuruluşlar olduğunu belirterek, TPAO’nun petrol şehri Batman’ı Batman yapan köklü bir geçmişe sahip olan kuruluşlardan biri olduğunu kaydetti.

“TPAO ve TPIC kentin talihini belirleyen kuruluşlardır”
Yayınlama: 23.08.2023 14:29:20
Düzenleme: 23.08.2023 14:30
61
A+
A-

Batman’da ziyaret ve programlarına devam eden Batman Milletvekili Serkan Ramanlı, beraberinde HÜDA PAR İl Başkanı Davut Şahin, Merkez İlçe Başkanı Muhammet Şerif Durmaz ve partililerden oluşan bir heyetle, petrol şehri Batman’ın en köklü kurumlarından olan Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı ve Turkish Petroleum International Anonim Şirketini ziyaret ederek çalışmaları ile ilgili bilgi aldı.

TPAO Batman Bölge Müdürü Mustafa Demir yapılan görüşmeden dolayı memnuniyetlerini dile getirerek, çalışmaları hakkında Milletvekili Ramanlı’ya bilgi verdi. Yeni saha çalışmaları konusunda TPIC Batman Bölge Müdürü Ergin Yavaş da Şırnak’ta bulunan yeni kuyular hakkında genel bilgilendirmede bulundu. Bölge müdürleri tarafından sıcak bir şekilde karşılanan ve ağırlanan Ramanlı, yer altı kaynaklarını arama, bulma ve rafineri hizmeti veren kurumların çalışmaları hakkında bilgi aldı. Petrol şehri Batman’ın petrol ile özdeşleştiğini ve Batman’ın gelişiminde ve büyümesinde çok büyük katkılarının olduğunu belirten Ramanlı, “TPAO ve TPIC ilimizin talihini belirleyen kuruluşlardır. İki kurumun çalışmaları ve Batman geneli sağladıkları istihdamdan dolayı önemli bir yere sahiptirler. Köklü bir geçmişe sahip olan TPAO, Batman’ı Batman yapan yegâne kuruluşlardan biridir” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.