“Türkiye’de model belediyeyiz”

Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp’in, ‘Yerinde İletişim, Yerinde Çözüm’ mottosuyla başlattığı Mahalle Buluşmaları’nın yedincisi Petrolkent mahallesinde gerçekleşti.

“Türkiye’de model belediyeyiz”
Yayınlama: 03.08.2023 17:34:17
508
A+
A-

Seyit Bilal taziye evinde gerçekleşen mahalle buluşmasına Vali Ekrem Canalp, belediye başkan yardımcıları, belediye birim müdürleri, kamu kurum müdürleri, mahalle sakinleri ve Mahalle Muhtarı Şükrü Aydın katıldı. Vali ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp, altyapı, üstyapı, imar, ulaşım, eğitim ve sağlık gibi konularla ilgili olarak mahalle sakinlerinden gelen taleplerin çözüme kavuşturulması için ilgili birim amirlerine talimat verdi.

“1398 BELEDİYE ARASINDA MODEL BELEDİYEYİZ”

Türkiye’nin hiçbir belediyesinde Batman’daki taziye evleri kadar dörtdörtlük taziye hizmeti verilmediğini ifade eden Vali Canalp, “Türkiye 1398 belediye var. 1398 belediyede bu şekilde taziye hizmeti veren tek belediye var, o da Batman Belediyesidir. Yani Türkiye’de başka hiçbir belediye bizim vermiş olduğumuz tarzda, bu şekilde, 3 günlük, her şeyiyle anahtar teslimi, dört dörtlük bir taziye hizmeti vermiyor. Dikkat edilirse, bizim vermiş olduğumuz bu hizmet aslında Türkiye’ye örnek ve model bir hizmettir” şeklinde konuştu.

“YENİ GÜLİSTAN CADDELERİ YAPACAĞIZ”

Mahalle sakinlerinin yaklaşık 400 metre uzunluğundaki 2856 sokağı tıpkı Gülistan Caddesi konseptine uygun düzenleme talebini olumlu karşılayan Vali Canalp: “O zaman bu sokağın yeni adı yeni Gülistan caddesi olsun. Aynı Gülistan caddesinde yapmış olduğumuz çalışmayı inşallah Petrolkent mahallemizdeki 2856 nolu sokağa uygulayacağız. Bu çalışma mahallelerimiz içerisinde örnek bir çalışma olacak. Diğer mahallelerimizi ziyaret ettiğimiz zaman benzer bir talep gelirse aynen buradaki yeni Gülistan caddesi gibi oralarda da inşallah Yeni Gülistan Caddeleri yapacağız” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.