‘Tuvalet Projesi’ tartışmalara yol açtı!

Batman Belediyesi ‘Temiz Tuvalet Kampanyası’ kapsamında şehrin ana arter yerinde yaptırdığı wc ve büfe tartışmalara neden oldu…

‘Tuvalet Projesi’ tartışmalara yol açtı!
Yayınlama: 23.08.2023 17:53:42
912
A+
A-

“BU GÜZERGAHTA TUVALET NASIL YAPILIR?”

Batman Çevre Gönüllüleri Derneği, Batman Belediyesi tarafından Endüstri Meslek Lisesi köşesindeki kaldırımda inşaatı süren, tuvalet ve büfe projelerini kapsayan tek katlı yapının, özellikle wc’den kaynaklı koku oluşacağını ve insanların rahatsız olacaklarını kaydederek tepki gösterdi. Batman Çevre Gönüllüleri Derneği Hasan Argunağa, “Yeşil alana tam müdahale edilmemiş. Eğer okul bahçesinde olsaydı ve ağaçlara zarar verilseydi üst perdeden tepkimizi gösterirdik. Kaldırımın tamamen işgal edilmesi durumu var. Kaldırım işgalini bir tarafa bırakalım, yayaların geçiş yeri olumsuz etkilenmiş. İnsanlar oradan geçtiğinde pis kokuya boğulurlar. Çünkü insanlar orada dinleniyor. Park ve şelaleye kadar görsel bir mekan var. Bu güzergahta nasıl tuvalet yapılıyor, akıl erdiremiyoruz. Önümüzdeki günlerde tuvaletlerin faaliyete girmesiyle ortalığa pis kokular yayılacak” dedi.

“KOKU OLUŞMASI OLMAYACAK”

Batman Belediyesi ‘Temiz Tuvalet Kampanyası’ kapsamında şehrin belirli noktalarına tuvaletler inşa edecek. Yapılacak tuvaletlerle ilgili açıklamada bulunan yetkililer, yapılacak wc’lerin koku oluşturmayacağını kaydettiler. Yapılacak yapıların modern olacağını kaydeden yetkililer, “Yapılacak tuvaletler iki adet bayan, iki adet erkek ve 1 adet engelli olmak üzere toplamda 5 adet lavabomuz bulunmaktadır. Burada hiçbir şekilde koku oluşması olmayacak. Yapının ön kısmında da vatandaşların su vb. ihtiyaçlarını karşılayacak büfe tarzında bir kısım olacak. Burası belediye ve Valiliğin denetiminde hizmet verecek. Ön kısmında 3 metreye 2,20 ebadında cam cephe olacak ve arkadaki ıslak hacimlerde havalandırma sistemi yer alacak. Yapı tek katlı ve üst kısmı eğimli sandviç panel çatı olacak” dediler.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.