Umut Kervanı’ndan yardım çağrısı

Umut Kervanı Batmanlı hayırseverlere seslenerek okulların açılmasına kısa bir sürenin kaldığı bugünlerde kırtasiye malzemelerini alamayan yetim ve muhtaç öğrencilere kırtasiye yardımı çağrısında bulundu.

Umut Kervanı’ndan yardım çağrısı
Yayınlama: 23.08.2023 17:25:51
123
A+
A-

Yaptığı yazılı açıklamada, hayırseverleri ihtiyaç sahibi öğrencilere sahip çıkmaya çağıran Umut Kervanı, 2005 yılından bu yana yetim, muhtaç ve mağdurlara umut olma adına faaliyetlerini yürüttüklerini belirtti. Açıklamada, “Acil yardım durumlarında tüm imkânlarımızı seferber ederek çalışmalarımıza devam ediyoruz. Deprem felaketi döneminde deprem bölgelerine hayırsever ve gönüllülerle beraber yardım yaptığımız gibi sonrasında da depremzede kardeşlerimize imkânlar çerçevesinde yardım etmeye çalışıyoruz” denildi.

“ÇOCUKLARIMIZA SAHİP ÇIKALIM”

Geleneksel hale getirdikleri dönemsel yardımlarının olduğu belirtilen açıklamada, “Ramazan ayında gıda kolisi, kurbanda kırmızı et dağıtımı, giyim yardımı, kırtasiye yardımı gibi yardımlarımız sürmektedir. Ayrıca okulların açılma dönemlerinde kırtasiye malzemelerini alamayan yetim ve muhtaç ailelerimize her yıl kırtasiye yardımı yapıyoruz. Bunu hayırseverlerimizin desteğiyle yapıyoruz. Hayırseverlerimiz bu yıla kadar yetimlere, muhtaçlara ulaşma konusunda bizi yalnız bırakmadılar. Allah kendilerinden razı olsun. Okul okuyup da kırtasiye malzemesi alamayan, gelecek nesillere umut olacak çocuklarımıza hep beraber sahip çıkalım diyor, hayırsever kardeşlerimizden destek bekliyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.