…VE İLK KAZMA VURULDU

Batman – Diyarbakır istikametinde bulunan ve tek şeritli olan 7 kilometrelik karayolunun duble yola dönüştürülmesi için ilk kazma vuruldu. 14 Yıldır yapılması beklenen çift şeritli yolun yapım çalışmaları başladı.

…VE İLK KAZMA VURULDU
Yayınlama: 30.08.2023 16:20:12
2.301
A+
A-

YOLA KÖPRÜ VE 4 KAVŞAK YAPILACAK

Batman Milletvekili Ferhat Nasıroğlu kent girişinde bulunan tek şeritten duble yola dönüştürülecek 7 kilometrelik yol için ilk kazmanın vurulduğu yerde incelemelerde bulundu. Çalışma öncesi Milletvekili Nasıroğlu, 9. Bölge Müdürü Savaş Bayındır ile birlikte şantiyede ve sahada incelemelerde bulundu. Projenin detayları ile ilgili Bayındır’dan bilgi alan Nasıroğlu, tek şeritli yolun duble yola dönüştürülmesinden sonra yaşanan trafik sıkışıklığının giderileceğini ve trafikte rahatlama olacağını söyledi. Yol üstünde ikinci bir köprü ve 4 kavşağın da yapılacağını kaydeden Nasıroğlu, yol medeniyettir anlayışıyla Batman’ın giriş yol ağının daha modern hale gelebilmesi ve yol konforunun artması için yoğun çaba göstereceklerini sözlerine ekledi.

 “YOL BİZİM İŞİMİZ”

Hazırda bulunan köprünün yanına ilave olarak yeni bir köprü yapılacağını söyleyen Milletvekili Nasıroğlu şunları aktardı: “Bu konuyu daha önce Ulaştırma Bakanımız sayın Abdülkadir Uraloğlu ve Karayolları Genel Müdürümüz ile görüşmüştüm. Bu görüşmelerin neticesinin faydaya dönüştüğünü görmek beni son derece mutlu etti. 300 metre uzunluğunda ilk köprünün yanına ilave bir köprü gelecek. Yol tamamen duble bir yola dönecek. Standardı yükseltilecek ve asfaltlanacak. Bir işi başlatmak önemli, başlattık mı o iş bitiririz. Yol bizim işimiz. Verdiğimiz sözlerin takipçisiyiz. Batman’ın kangren olmuş yaralarına merhem süreceğiz” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.