“Zamlar son bulmalı”

Son zamanlarda inşaat işçiliğinde yapılan zamlar karşısında müteahhitlerin zor günler geçirdiğini belirten Batman Müteahhitler Birliği Başkanı Murat Ayaz, zamların son bulması gerektiğini kaydetti.

“Zamlar son bulmalı”
Yayınlama: 28.08.2023 17:33:19
449
A+
A-

“FİYATLAR MAKUL DÜZEYE ÇEKİLMELİ”

İnşaatlarda hafriyat, malzeme indirme ve bindirmede kullanılan vinç ve JCB iş makine kiralamanın fahiş fiyatlara ulaştığını kaydeden Müteahhitler Birliği Başkanı Murat Ayaz, “Artan yüksek işçilik ve iş makineleri kiralama fiyatları yüzünden müteahhit arkadaşlarımız zor günler geçiriyor. İş makinelerinin kiralama fiyatı makul bir düzeye çekilmelidir. Müteahhitler Birliği olarak bir çalışma başlattık ve kimsenin ekmeğiyle de oynamak istemiyoruz. Bu zamlar sona erdirilmezse Müteahhitler Birliği olarak iş makinelerimizi kendimiz alacağız yada başka şehirlerden kiralama yoluna gideceğiz. Kiralama sektöründe olan arkadaşlarımızdan ricamız fiyatların makul seviyelere çekilmesini rica ediyoruz. Ayrıca demir ve kalıp işçiliğinde fiyatları yerinde durmuyor. Günlük olarak fiyatlar artıyor. Yaşanan zamlar sona erdirilmeli” dedi.

“ARSA YÜZDELİKLERİNİ KOMİSYON BELİRLEYECEK”

Yüksek arsa yüzdelikleri yüzünden ev fiyatlarının yüksek oluşuna yol açtığını belirten Başkan Ayaz, oluşturulacak bir komisyonla arsa yüzdeliklerinin belirleneceğini kaydetti. Ayaz, “Yüksek arsa bedelleri yüzünden ev fiyatlarının maliyetleri artıyor. Müteahhitler Birliği ve Mühendisler Odası’ndan bir komisyon kuruldu. Bu komisyon mahalle ve semt bazında kat karşılığı yüzdeliği belirleyecek. Arsa sahiplerinin dediğine bağlı kalmayacağız” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.