Batman 1.Amatör Küme’de kuralar çekildi

Batman Amatör 1.Küme grup kuraları bugün BATSO Konferans Salonu’nda çekildi.

Batman 1.Amatör Küme’de kuralar çekildi
Yayınlama: 08.09.2023 15:42:10
103
A+
A-

1.Amatör Küme de 2023-2024 futbol sezonu grup kuralarının çekimi BATSO Konferans salonunda çekildi. Kura çekimine, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Batman Şubesi Başkanı Mahmut Akyol, Batman Ticaret Ve Sanayi Odası (BATSO) Başkanı Abdülkadir Demir yanı sıra Batman Futbol İl Temsilcisi Ahmet Özaydın, Türkiye Futbol Saha Komiserleri Derneği (TFSKD) Batman Şubesi Başkanı Reşat Gülsever, kulüp başkanları ve yöneticileri katıldı.

ASKF Başkanı Mahmut Akyol, “Fair play çerçevesinde hakedenin kazandığı bir lig olmasını diliyorum. Tüm antrenörlerimize başarılar diliyorum.”

1.Amatör Lig, A ve B Grubu olmak üzere toplam 21 takım ile oynanacak. A ve B Grubu çift devreli iki gruptan oluşacak. Her Grup’ta ilk 4’te kalan takımlar Play Off’a kalacak. Toplamda 8 takım Play Off’ta mücadele edecek. Birinciler diğer gububun dördüncüleri ile karşılaşırken, ikinciler ise, diğer grubun üçüncüleri ile karşılaşacak. Play Off’lar tek maç elemasyon usülü ile Batman Merkez sahalarında oynatılacaktır.

A ve B Grubu’nda son iki sırada yer alan takımlar bir alt lige düşecek. Toplamda her iki gruptan 4 takım bir alt lige düşecektir.

1.Amatör Lig A Grubu

– 1955 Batman Belediyespor
– 19 Mayıs Gençlikspor
– Enerji Gençlikspor
– Gercüş Bağlarspor
– Güneşspor
– Gültepe Gençlikspor
– Hisarspor
– Hasankeyf Diclespor
– Yeni Pınarspor
– Kozluk Gençlikspor
– Zorköyspor

1.Amatör Lig B Grubu

– Batman Özel İdare Gençlerbirliği
– Beşirigücü
– Batman İluh 72 Spor
– Batman Karşıyaka
– Bıçakçı Köyüspor
– Diriliş Kozlukspor
– Sason Gençlikspor
– Tüpraşspor
– Petrolkentspor
– Vefaspor

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.