Bisiklet tamir ücretlerinde artış

Batman’da genelde sokak aralarında hizmet veren bisiklet tamircileri, eski parçaları yenisiyle değiştirip, aksesuarların montajını yapmaya devam ederken, tamir fiyatlarındaki zamlar da vatandaşların keyfini kaçırmış durumda.

Bisiklet tamir ücretlerinde artış
Yayınlama: 26.09.2023 12:00:29
46
A+
A-

Çarşı mahallesi 703. sokakta her marka bisiklet için, işçilik ve parça hizmeti sunan Mehmet Ekin,”Biz her türlü model ve markadaki bisikletlerin tamiratını yapıyoruz. Batman’da vatandaşlar daha çok jant düzeltme, gövde yenileme ve lastik patlağı gibi durumlar nedeniyle tamir atölyemize geliyor. Bizde jant düzeltme 40 lira, göbek değiştirme 200 lira ve lastik patlağı onarma ücreti de 15 liradır. Geçen sene göbek değiştirme 100 TL iken bu sene yüzde 100 artarak 200 TL oldu. Patlak onarımı ise geçen sene 10 liraydı. Genel olarak her şeyde iki kat fiyat artışı oldu” dedi.

“PARÇA FİYATLARI ARTINCA…”

Tamir ücretlerinin iki kat artmasını parça fiyatlarının artışına bağlayan deneyimli bisiklet tamircisi Ekin,”Parça fiyatları artış gösterince herkes sıkıntı yaşar. Bu da tamir ücretlerine direkt olarak yansır. Tabii yazın iş yoğunluğumuz daha fazla. İnsanlar kış zamanları genel olarak bisiklet kullanmazlar. Çünkü kar, yağmur-çamur gibi olumsuz faktörler bisiklet kullanımını azaltır. Burada bisiklet tamirciliği konusunda profesyonel bir hizmet vermekteyiz. Aksesuar montajı, bozuk bisikletlerin tamiri ve eski parçaları yenileme gibi bir çok hizmeti vatandaşlarımıza sunmaktayız” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.