CHP’de yeniden Yaşar dönemi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Batman Milletvekili adaylığı için 14 Mayıs seçimlerinde görevinden istifa eden Hüseyin Yaşar, 137 oyun kullanıldığı kongrede yeniden il başkanlığına seçildi.

CHP’de yeniden Yaşar dönemi
Yayınlama: 17.09.2023 14:40:01
175
A+
A-

“SUÇU YOKSA KAYYUM ATAYAMAZSIN ”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Batman il kongresi Real Konak otelinde yapıldı. Tek listeyle yapılan kongrede 137 delege oyunun tamamını alan 24 yıllık siyasetçi Hüseyin Yaşar yeniden CHP il başkanlığına seçildi. Seçime az bir süre kaldığını söyleyen Yaşar, “Yerel seçime az bir süre kaldı. Daha önce yapılan yerel seçimlerde kısa süre sonra bakıyorsun belediyelere kayyum atanıyor. Niye kayyum atıyorsun? Belediye başkanının gerçekten suçu ve cezası varsa tabi ki görevden alırsın. Yoksa görevden niye alıyorsun? Görevden alınan Belediye Başkanının yerine, belediye meclis üyeleri 15 gün içerisinde bir araya gelir ve bir başkan vekili seçerler. Sistem böyle yürür” dedi.

İŞTE YENİ YÖNETİM KURULU…

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 38. Batman il kongresinin ardından yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: İl Başkanı Hüseyin Yaşar, Şakir Akın, Aydın Arslan, Ayhan Arslan, Yılmaz Aslan, Servet Barlık, Kemal Çakıcı, Süheyla Çukur, Hikmet Duruş, Rahmi Genç, Aydın Göymen, Gürgin Hamarat, Bayram Kandemir, M.Şirin Kaplan, Kemal Karabulut, Arafat Kök, Nasır Nasıroğlu, Yılmaz Özkanat, Cezmi Taril, Serhat Uçar ve Adnan Yaşar.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.