“Daha iyi olacağız”

Petrolspor Teknik Direktörü Mesut Toros, gazetecilerle basın toplantısında bir araya geldi.

“Daha iyi olacağız”
Yayınlama: 20.09.2023 15:20:30
129
A+
A-

İki-üç hafta içerisinde oyun sisteminin tam olarak sahaya yansıyacağına inandığını belirten Toros, “Başarı için buradayım, birlik ve beraberlikle başaracağımıza inanıyorum” dedi.

“SİSTEMİMİZ OTURACAK”

Türkiye Petrolleri altyapı tesislerinde düzenlenen basın toplantısına Teknik Direktör Mesut Toros, As Başkan Mustafa Balaban, Basın Sözcüsü Cemal Kaya, yöneticilerden Fereç Kılıçer ve Sportif Direktör Hayrettin Aktan katıldı. Batman’a gelmekten ötürü mutlu olduğunu söyleyen Teknik Direktör Toros, “Başarılı olmak için buraya geldim. 26 Yıl önce futbolcu olarak gelmiştim, şimdi teknik direktör olarak. Bunu hayal edemezdim. Burada birçok dostum var, şehri de seviyorum. Birlik-beraberlikle başarılı olacağımıza inanıyorum. Geçen hafta göreve başladım. Her teknik direktörün kendine göre bir oyun felsefesi vardır. Benim de oyun felsefemi sahaya yansıtmam için 3-4 maça ihtiyacımız var” dedi.

“HİÇBİR BAŞARI TEK BAŞINA KAZANILMAZ”

Herhangi bir başarı da başarısızlık da tek başına olmayacağını kaydeden Toros, “Elimizden gelenin en iyisi yapacağız. Şehrin tüm bileşenleri ile bunu başaracağız. Oyun sistemini iki-üç hafta içinde oturtmam lazım. Orta sahadaki boşlukları kapatmam lazım.  Zaten orası kapandığı anda bu takımın taktiksel anlamda başka bir eksiği kalmayacak. Benim için olmazsa olmaz, merkez orta sahadır ve hücuma destek veren oyunculardır.  Yani bizim burayı en kısa zamanda çözmemiz lazım. Oyuncularımızın da özgüveni gelmesi lazım ve bir ritim yakalamak lazım. Bu şehir hazır herkes şampiyonluk istiyor. Sizler istiyorsunuz, bizler, taraftarlar istiyoruz” diye konuştu.

TARAFTARA ÇAĞRIDA BULUNDU

Cumartesi günü oynanacak Silifke maçı öncesi taraftarlara çağrıda da bulunan Toros,  “Taraftarımızdan isteğimiz, sadece ve sadece futbolcularımıza konsantre olmalarını.  Her takıma elbette saygı duyuyoruz, onlardan da saygı bekliyoruz. Onlardan ricamız sadece bize odaklanmaları. Rakip takım kim olursa olsun hiçbir tahrike kapılmadan sadece bize odaklanmalarını istiyoruz. Sonuçta ikinci yarı maçlarında biz de bu takımlara gideceğiz. En büyük kabadayılık, efendiliktir. Sahada kavga istemiyoruz. Konsantremiz bozulsun istemiyoruz.  Bu hafta herhalde tribünler dolacak. Ben de saha kenarında duran bir adam değilim. İçten gelen bir şeydir bu. Yani gelen takımlara Batman’ın misafirperverliğini gösterip geri göndermemiz lazım. Çünkü 3. Lig kaynayan bir kazan. Çok farklı şeyler yaşayabiliriz.  Taraftarlarımızın desteği bizim için çok önemli” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.