“Eğitimli bireyler, geleceğimizin sigortasıdır”

MHP Batman İl Başkanı Muhammed Arif Çetin, 2023-2024 eğitim – öğretim sezonu ile ilgili bir başarı ve temenni açıklamasında bulundu. 

 “Eğitimli bireyler, geleceğimizin sigortasıdır”
Yayınlama: 10.09.2023 13:08:23
80
A+
A-

‘Eğitimli bireyler, ülkemizin sigortası ve güvencesidir’ diyen Başkan Çetin, 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılında fedakâr ve cefakâr öğretmenlere büyük görevler düştüğünü söyledi.

“ÖĞRENCİLER KADAR HEYECANLIYIZ”

Kendilerinin de okula başlayan öğrencinler kadar heyecanlı olduklarını belirten MHP Batman İl Başkanı Muhammed Arif Çetin; “Yeni bir eğitim-öğretim yılına başlamanın coşkusu ve heyecanı içerisindeyiz. 2023-2024 eğitim-öğretim yılının ülkemize, ilimize ve eğitim camiamıza hayırlı olmasını temenni ediyorum. Toplumumuzun gelişmişlik düzeyi, onun eğitim düzeyini de gösterir. Günümüzün güçlü ekonomik ve sosyal yaşantısına sahip ülkeleri, bu gelişimlerini büyük ölçüde, eğitime verdikleri önem ve eğitim kurumlarını günün koşullarına uygun olarak düzenlemeleri sonucunda kazanmışlardır. Artık tüm dünyada gerçek gücün, fiziksel güçten ziyade eğitilmiş insan beyninde olduğu kabul edilmektedir” dedi.

 “ÖĞRETMENLERİMİZE BÜYÜK GÖREVLER DÜŞÜYOR”

Öğretmenlere seslenen Başkan Çetin, “Devletine, bayrağına ve milletine bağlı, dünyaya açık beyinler hedefinizdir. Toplumu kucaklayan, dünyayı algılayan, teknolojiyi kullanırken milli ve manevi değerleriyle uyumlu; sevgi-şefkat-merhametle yoğrulmuş, erdemli ve ahlaklı gençlik misyonunuz elbette vardır. Çağı yakalamış, zamanın ruhuna uygun, milli kültürümüzü özümseyen bir gençlik istiyoruz. Kalkınma yarışında bizlere gurur verecek gençler istiyoruz sizden. 2023-2024 eğitim-öğretim yılında İl Milli Eğitim Müdürümüz başta olmak üzere sayın değerli yöneticilerine, okul idarecilerimize, kıymetli öğretmen, öğrenci ve velilerimize huzurlu, sağlıklı ve başarılı bir eğitim-öğretim yılı diliyorum” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.