“Emekli maaşları açlık sınırının altında”

Mahalle ziyaretlerine devam eden HÜDA PAR Batman Merkez İlçe Başkanı Muhammet Şerif Durmaz, Kültür mahallesini ziyaretinde sorun ve sıkıntıları tespit ederek çözümü için yetkililere ulaştıracaklarını söyledi.

“Emekli maaşları açlık sınırının altında”
Advert
Yayınlama: 19.09.2023 11:09:38
75
A+
A-

HÜDA PAR Batman Merkez İlçe Başkanı Muhammet Şerif Durmaz ve beraberindeki teşkilat üyeleri ile birlikte “Yerel Sorunları Tespit Çözüm İçin Takip” adlı proje kapsamında mahalle ziyaretlerini sürdürüyor. Ziyaret ve programlarına devam eden Durmaz ve ekibinin son durağı Kültür mahallesi oldu. Mahallede bir dizi incelemelerde bulunan Durmaz, “Uzun bir süredir başlatmış olduğumuz ‘Yerel Sorunları Tespit Çözüm İçin Takip’ adlı projemiz kapsamında çalışmalar yapmaya devam ediyoruz.” dedi.

“EMEKLİLER SİTEMLERİNDE HAKLI”

Ziyaretleri sırasında emekliler ile de görüştüklerini dile getiren Durmaz, “Ziyaretlerimizde görüştüğümüz diğer bir kesim de emeklilerdi. Bir selam verdik bin ah işittik. Enflasyon ve hayat pahalılığı emeklileri ciddi anlamda etkilemiş. Aldıkları maaşın açlık sınırının altında olduğu için geçinmekte zorlandıklarını söyleyen emekliler, insan onuruna yaraşır bir hayat sürmek istiyorlar. Bunun için emeklilikte yaşanan her türlü adaletsizliğin ve eşitsizliğin ortadan kalkması gerektiğini belirtiyorlar. Emeklilerimiz sitemlerinde haklıdırlar; yanlarındayız ve onları destekliyoruz. Bunun için diyoruz ki; emekliler için yeni düzenleme meclisin açılmasıyla hemen gündeme getirilmeli ve emekli maaşları açlık sınırının altında kalmayacak şekilde düzenlenerek yaşanılan mağduriyet giderilmelidir. Emekliler açlık sınırı altında maaş almaktan kurtarılmalıdır.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.