“Esnafımıza sahip çıkılmalıdır”

Esnaf ziyaretlerine devam eden HÜDA PAR Batman Merkez İlçe Başkanı Muhammet Şerif Durmaz, girdi fiyatları ve artan giderlerden dolayı zor günler geçiren esnafa sahip çıkılması, çözüm odaklı ve esnafı rahatlatacak adımların atılması gerektiğini kaydetti.

“Esnafımıza sahip çıkılmalıdır”
Yayınlama: 05.09.2023 11:13:01
6
A+
A-

HÜDA PAR Batman Merkez İlçe Başkanı Muhammet Şerif Durmaz ve yönetimi Batman’ın en büyük caddelerinden olan Komando Caddesi esnafını ziyaret etti. Sürekli artan enflasyonun getirdiği ekonomik sıkıntılar ve halkın alım gücünün düşmesinin esnafın işlerini olumsuz yönde etkilediğini belirten Durmaz, “Sürekli artan enflasyonun getirdiği ekonomik sıkıntılar, halkın ciddi anlamda düşen alım gücü maalesef esnafların işlerini olumsuz yönde etkilemiş. Esnaf bu durumdan memnun değildir. Sürekli artan giderleri karşılamada zorlanmaktadırlar. Girdi fiyatlarının yüksek oluşu, durdurulamayan zamlar, ürün fiyatlarındaki istikrarsızlık; esnafımızın işlerinin önemli ölçüde azalmasına sebebiyet vermiştir. Girdi fiyatları ve artan giderlerden dolayı zor günler geçiren Batman esnafımıza sahip çıkılmalıdır. Çözüm odaklı ve esnafı rahatlatacak adımlar atılmalıdır” dedi.

“ESNAF KEPENK KAPATMAK ZORUNDA KALMASIN”

Yüksek enflasyonla mücadelenin devlet politikası haline getirilmesi gerektiğini dile getiren Durmaz, “Yüksek enflasyonla mücadele devlet politikası haline getirilmelidir. Zamlar, yüksek gelen faturalar, artan maliyetler ve fahiş kira fiyatlarından dolayı esnaflar küçülmeye gitmek zorunda kalmaktadır. Böyle devam ederse kimi esnaf mecburen kepenk indirmek durumunda kalacaktır. Bu da işsizlik problemini ortaya çıkaracaktır. HÜDA PAR olarak bizler bugüne kadar esnafımızı yalnız bırakmadık, bundan sonra da yalnız bırakmayacağız. Sorunlarının çözülmesi ve haklı beklentilerinin karşılanması adına çalışmalar yapmaya devam edeceğiz. Yetkililer de esnafımızın sorunlarını dikkate almalıdırlar” ifadelerini kullandı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.