“Her gün durakta 15 dakika bekletiliyoruz”

Batman’da Tilmerç TOKİ konutları sakinleri, 5 nolu otobüse bindikten sonra her gün 15 dakika Bölge Hastanesi yanındaki merkez durakta otobüslerin bekletilmesi yüzünden işe geç kalmalarının yanı sıra, başka otobüse binince de ikinci defa kart bastıklarını belirterek tepki gösterdiler.

“Her gün durakta 15 dakika bekletiliyoruz”
Yayınlama: 06.09.2023 11:34:49
Düzenleme: 06.09.2023 23:37
123
A+
A-

Otobüslerin güzergâhlarındayken yolculuk bitmeden duraksamalarının yanlış olduğunu kaydeden vatandaşlar, uygulamanın adil olmadığı yönünde serzenişte bulundular.

“İKİNCİ DEFA KART BASIYORUZ”

Vatandaşlar, “Ben Tilmerç TOKi konutlarında ikamet ediyorum. 5 nolu belediye halk otobüsüne binip Bölge hastanesi yanındaki otobüs duraklarına geliyorum. Şoför bize ‘15 dakika burada bekledikten sonra hareket edeceğiz’ diyor. Peki ne yapacağız diyoruz, önce giden bir otobüse binebilirsiniz diyorlar. Bugün bindim başka bir otobüse. Zaten öncesinde 5 nolu otobüse kartımı basmışım ama şoför diyor ki, ona da kart basacaksın. Yani bir gelişte iki defa kart basmış oldum.  Orada 15 dakika bekletilmemizin anlamı ne? Bu şehirlerarası bir yolculuk değil ki. Böyle bir sistemle ilk defa karşılaşıyoruz. Bunun dünyada başka bir örneği var mı bilemiyorum. Maalesef bu durumla her gün karşılaşıyoruz. Pahalı olduğu için elimizden geldiğince dolmuşa binmek istemiyoruz ama mecburen dolmuşlarla seyahat etmek zorunda bırakılıyoruz. Otobüs seferine 5 TL verme imkanım varken neden dolmuşa 10 TL vereyim?” dedi.

“OTOBÜSLER GÜZERGAHINI TAMAMLAMALI”

Otobüslerin güzergahlarında seyir halde ilerlerken varacağı noktalara kadar durmaması gerektiğini kaydeden vatandaş, “Her seferinde 15 dakika orada bekletiliyoruz. Biz de sonuçta işe gidiyoruz, acele etmemiz gerekir. Ben başka bir otobüse bindiğimde şoföre ‘ben başka bir otobüsteydim kartımı bastım şimdi de senin olduğun otobüse bindim, kartımı basmayayım diye’ kendisine izah etmeme rağmen ‘yok’  diyor kart basmak zorundasın. Bu gerçekten çok saçma bir durum. Bu sıkıntımızın bir an önce giderilmesi konusunda yetkililere çağrıda bulunuyoruz. Bizler her gün güzergahımızda otobüsle seyahat ederken 15 dakika bekletilerek işimizden gücümüzden olduğumuz gibi gereksiz yere ikinci defa kart basarak ekonomik açıdan da mağdur ediliyoruz. Benim bildiğim yolcu durmaz, şoför değişir ve yolculuk devam eder” diyerek tepki gösterdi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.