“İşsizlik için gerekli adımlar atılmalı”

Siirt’in belli başlı problemlerinin başında işsizliğin geldiğini ifade eden HÜDA PAR Milletvekili Serkan Ramanlı, bölgenin kanayan bir yarası olan işsizliğin giderilmesi için atılması gerekli adımların aciliyet arz ettiğine dikkat çekti.

“İşsizlik için gerekli adımlar atılmalı”
Yayınlama: 07.09.2023 13:32:38
12
A+
A-

Türkiye’nin birinci sorununun ekonomi olduğu konusunda herkesin hem fikir olduğunu ifade eden Ramanlı, “Uzun bir süredir hayat pahalılığıyla, enflasyonla, döviz kurlarındaki artışlarla adeta yatıp kalkıyoruz. Vatandaşımız için geçim her geçen gün zorlaşıyor. Devletin başta tasarruf tedbirleri, kaynakların verimli kullanılması, özellikle kontrol ve denetim mekanizmasının çok ciddi bir şekilde ele alınması suretiyle bu sürecin daha hızlı bir şekilde geçirilebileceğini düşünüyoruz” dedi.

“İSRAF NOKTALARI TESPİT EDİLMELİ”

Hükümete çağrıda bulunan Ramanlı, “Özellikle dolaylı vergileri arttırmak suretiyle vatandaşın daha fazla yükünü ağırlaştıracak adımlardansa kamu kaynaklarının yerinde kullanılması, kamunun varsa israf noktalarının tespit edilip izale edilmesi ve doğru adımlarla vatandaşa en az hissettirilecek bir usulde ekonomik şartların düzeltilmesi noktasında adımlar atılmalıdır. HÜDA PAR Milletvekilleri olarak sahadayız. Meclis’in tatile girmesini fırsat bilerek seçmenlerimize hem teşekkür etmek hem de memleketin sorun ve ihtiyaçlarını yerinde tespit etmek amacıyla köy, belde, ilçe ve şehir merkezlerinde temaslarımızı sürdürüyoruz. Siirt’te STK temsilcileri, iş adamları ve mülki amirlerimizle, esnaflarımızla bir araya gelmek istedik. Bir kısmını gerçekleştirdik bir kısmını da inşallah gerçekleştirip temaslarımızı noktalayacağız” ifadelerini kullandı.

“BÖLGENİN KANAYAN SORUNU İŞSİZLİK”

Siirt’in belli başlı problemlerinin olduğunu ifade eden Ramanlı, “Her yerde olduğu gibi bölgemizin kanayan bir yarası işsizlik. İşsizliğin giderilmesi için atılması gerekli adımların gündeme alınması hususu aciliyet arz ediyor. Özellikle organize sanayi bölgelerinin genişletilmesi, girişimcinin teşvik edilmesi hususunda bazı adımların atılması gerekiyor. Özellikle tarım ve hayvancılık alanları, balıkçılık sektörünün geliştirilmesi için muazzam bir kapasiteye sahip olan Siirt’in bu potansiyelinin henüz değerlendirilmediğini görüyoruz. Önümüzdeki süreçte bununla ilgili çalışmaların da bir nebze olsun katkı vereni olmak istiyoruz” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.