“Kıdem tazminatı kırmızı çizgimizdir”

Batman Emek ve Demokrasi Platformu tarafından Petrol- İş Batman Şubesi öncülüğünde “Kıdem tazminatı kırmızı çizgimizdir, alın terimizdir, geleceğimizdir” başlıklı bir basın açıklaması gerçekleştirildi. 

 “Kıdem tazminatı kırmızı çizgimizdir”
Yayınlama: 25.09.2023 15:21:47
Düzenleme: 25.09.2023 15:23
770
A+
A-

“EMEKLİ VE EMEKÇİLERİN HAKLARI GASP EDİLDİ”

Platform bileşenlerinin katılımıyla Atatürk Parkı yanında yapılan basın açıklamasına Yeşil Sol Parti Batman Milletvekili Zeynep Oduncu, Batman Barosu Başkanı Av. Erkan Şenses, Eğitim-Sen Şube Başkanı Nureddin Şimşek, sendikalar ve STK temsilcileri de destek verdi. Emeklinin ve emekçilerin haklarının gasp edildiğini kaydeden milletvekili Zeynep Oduncu, “Şunu çok iyi biliyoruz ki, emekçinin, yoksulun haklarına dün olduğu gibi bugün de biz Yeşil Sol Parti olarak sahip çıkacağımızı söylüyoruz. Emekçinin, yoksulun hakları gasp edilmektedir. O yüzden biz diyoruz ki, emekçinin hakkını hiçbir şekilde kimseye yedirmeyeceğiz” dedi.

“ALANLARDA MÜCADELE EDECEĞİZ”

Batman Emek ve Demokrasi Platformu adına basın açıklamasını okuyan Petrol- İş Batman Şube Başkanı Veysel Kartal,  “Kıdem tazminatı, aslında işçinin ödemesi ileriye ertelenmiş emeğinin bir karşılığıdır. Bu 87 yıllık hakkın ne vesile ile olursa olsun gaspına karşı tüm çalışanların, örgütlerinin karşı çıkması, sıkı durması, tavırlarını net bir biçimde ortaya koyması gerekir. 47 yıldır fona devredilmek istenen kıdem tazminatı neo liberal aklın ve işçi düşmanı hükümetlerin hedefindedir. Ancak 47 yıldır yapılan tüm girişimlerin yine işçi ve sendikaların direnişleri sonucu başarısızlıkla sonuçlandığını bir kez daha hatırlatmak isteriz. Haklarımızı ve kazanımlarımızı korumak adına; alanlarda mücadele etmeye, demokratik her türlü hakkımızı kullanmaya devam edeceğiz. Kıdem tazminatı çalışanların kırmızı çizgisidir! Kıdem tazminatı hakkımızı tasfiye etmeye niyetlenen iktidara bir kez daha hatırlatırız” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.