“Kiralar ciddi bir şekilde esnafı yoruyor”

HÜDA PAR Sözcüsü ve Batman Milletvekili Serkan Ramanlı, “Maliyetler, kiralar, enerji fiyatları ciddi bir şekilde esnaflarımızı yoruyor.

“Kiralar ciddi bir şekilde esnafı yoruyor”
Yayınlama: 06.09.2023 11:31:22
56
A+
A-

Esnafı rahatlatacak bazı paketlerin devreye alınması isabetli olacaktır” dedi. HÜDA PAR Sözcüsü ve Batman Milletvekili Serkan Ramanlı, Siirt’teki temasları kapsamında Güres Caddesi’nde esnafla bir araya geldi. Esnafın hayat pahalılığından dolayı alışveriş yapılamamasından şikâyet ettiğini ifade eden Ramanlı, ekonomik gidişatın esnafı doğrudan etkilediğine dikkat çekti.

“MALİYETLER ESNAFI YORUYOR”

Ramanlı, “Siirt esnafı mütevekkil, ‘rızkı veren Allah’tır’ diyor. Halinden müşteki değil. Tabi ki bütün esnaflar daha fazla alışveriş yapılmasını isterler. Maliyetler, kiralar, enerji fiyatları ciddi bir şekilde esnafımızı yoruyor. Bu bir hakikattir ama ülkenin genel ekonomik gidişatı esnafı doğrudan etkiliyor. Ülke gidişatındaki genel ekonomik tablo düzelirse, esnafında ekonomik bu mevcut halinden biraz daha ileri bir seviyede durumunun iyileşmesi mümkün olabilir. Esnaf, faizsiz krediye ulaşma noktasında bazı sıkıntılar çekiyor. Bununla ilgili esnafı rahatlatacak bazı paketlerin de devreye alınması isabetli olacaktır. Umudumuz ve dileğimiz bu yöndedir. Umuyoruz ki içinde bulunduğumuz ekonomik sıkıntılar bir an önce son bulur ve ülke düzlüğe çıkar. Her kes en azından alın terinin getirisini çocuklarına helal bir şekilde yedirme konusunda zorluk çekmez. İnşallah önümüzdeki günlerin daha fazla iyi olmasını temenni ediyorum” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.