“Öğretmen sayımız 9 bin 441’e yükseldi”

Kente yeni atanan öğretmenlerle Batman tarihinin en yüksek öğretmen doluluk oranına ulaştıklarını kaydeden Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, yeni atanmış öğretmenlerle daha da güçlendiklerini ifade etti.

“Öğretmen sayımız 9 bin 441’e yükseldi”
Yayınlama: 05.09.2023 17:07:10
133
A+
A-

“BAKANLIK 45 BİN ÖĞRETMEN ATADI”

Milli Eğitim Bakanlığının 45 bin yeni atanmış öğretmenle daha da güçlendiğini ve ülkenin büyümesine katkı sağladığını vurgulayan Müdür Kurtaran, “Öğretmen arkadaşlarımızın ilimize atanmasıyla birlikte öğretmen sayımız 9 bin 441’e yükseldi. Batman tarihinin en yüksek öğretmen doluluk oranına ulaştığımız bir yıl içerisindeyiz. Bununla birlikte, sadece öğretmen sayısıyla sınırlı kalmayarak yaklaşık 1.500 çalışanımızı da bünyemizde barındırıyoruz. Milli Eğitim olarak, büyük bir aile olmanın gururunu yaşıyoruz” dedi.

“DİJİTAL ÖĞRENME ÇALIŞMALARI YÜRÜTÜLECEK”

Bu yıl Milli Eğitim Bakanlığı tarafından çocukların sınıflara telefon getirmemesi için yapılan çalışmalarla birlikte dijital öğrenme çalışmaları da yürütüleceklerini belirten Müdür Kurtaran, “Milli Eğitim Kurumları arasında bir ilki gerçekleştirerek ‘Dijital Sektörde Ben de Varım Projesi’ni hayata geçirdik. Bu projede hedefimiz, meslek liselerimizin bilişim öğrencileri ile görsel sanatlar öğrencilerini aynı platformda bir araya getirmektir. Bu iş birliği sayesinde bir grup tasarım yaparken diğer grup bu tasarımları kodlayacak. Eylül ayının ortalarından itibaren, RAM’ın desteğiyle öğretmenlerimizin rehberliğinde, 30 bilişimci öğrenci ve 30 tasarımcı öğrenci burada çalışmalarına başlayacaklar. Bu gençlerin yetiştirilmesi, gelecekte daha aydınlık bir yarının teminatı olacak. İleride ‘Türkiye’nin en iyi bilişimcileri nereden bulunur?’ sorusunun yanıtı, şüphesiz ki Batman olacak” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.