Öğretmenlere ‘dijital’ eğitimi

Batman İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, ‘Dijital Sektörde Ben de Varım Projesi’ merkezlerini ziyaret ederek, proje kapsamında eğitici eğitimi alan öğretmenlerle bir araya geldi.

Öğretmenlere ‘dijital’ eğitimi
Yayınlama: 10.09.2023 13:07:14
35
A+
A-

Müdür Kurtaran, ilk olarak Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde oluşturulan yazılım ve kodlama eğitim merkezini ziyaret edip eğitici eğitimi alan öğretmenlere bir araya geldi. Öğretmenlerle bir süre sohbet edip eğitim süreçlerinin hayırlı olmasını diledi. İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran, daha sonra Batman TOBB Güzel Sanatlar Lisesinde kurulan dijital tasarım eğitim merkezini ziyaret edip eğitim süreci hakkında bilgi aldı.

Kurtaran, “Batman Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, ‘Dijital Sektörde Ben de Varım Projesi’ni; Bakanlığımızın, Sanayi ve Ticaret Bakanlığının ve Dicle Kalkınma Ajansının katkılarıyla hayata geçirdik. Bu projenin ilk aşamasında siz değerli öğretmenlerimizin, sektörün uzmanlarından eğitim alarak bilgi ve becerilerinizi daha da ileri seviyelere taşımanızı hedefliyoruz. Bu eğitimlerin ardından önümüzdeki aydan itibaren, sizler öğrencilerimize dijital yazılım-kodlama ve dijital tasarım konularında eğitimler verecek ve onları dijital çağa hazırlayacaksınız. Bu projede hedefimiz, meslek liselerimizin bilişim öğrencileri ile görsel sanatlar öğrencilerini aynı platformda buluşturmaktır. Bu iş birliği sayesinde bir grup tasarım yaparken diğer grup bu tasarımları kodlayacak. Bu; sinema, reklamcılık ve benzeri sektörlerde kullanılacak animasyonlar, reklam filmleri ve diğer yaratıcı çalışmaların yapılmasına olanak sağlayacaktır” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.