“Öğretmenlerin görevi sadece bilgi aktarımı değil”

Batman’a yeni atanan öğretmenlerle tanışma ve bilgilendirme toplantısı, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran başkanlığında gerçekleşti.

“Öğretmenlerin görevi sadece bilgi aktarımı değil”
Yayınlama: 05.09.2023 11:15:41
43
A+
A-

İl Kültür ve turizm müdürlüğü konferans salonunda gerçekleşen tanışma ve bilgilendirme toplantısına İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran, Eğitim Müfettişleri Başkanı Hamit Aydın, İl Milli Eğitim Müdürü Yardımcısı Mustafa Arslan, Şube Müdürleri Abdurrahim Kusen, Mehmet Şirin Temiz ve son öğretmen ataması ile Batman’a atanan öğretmenler katıldı. Müdür Kurtaran, öğretmenlere kentin eğitim durumu, devam eden çalışmalar ve projeler hakkında önemli bilgiler sunarak eğitim alanında yapılan ve devam eden gelişmeleri paylaştı. Kurtaran, ayrıca öğretmenlerin görevinin sadece bilgi aktarımı değil, aynı zamanda doğru davranışları öğrencilere kazandırarak onları en mükemmel varlıklar haline getirmek olduğuna dikkat çekti.

AW432709

“EĞİTİMİ DAHA ÜST SEVİYELERE TAŞIYACAĞIZ”

Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan projeleri öğretmenlere aktaran Müdür Kurtaran, “Eğitimde Başarıyı Arttırma Projesi (EBAP) sayın Valimizin liderliğinde başlatılan önemli bir projedir. Ülkemizin takip sistemini daha etkili bir şekilde kullanma konusunda büyük bir ihtiyaç olduğunu göz önünde bulunduruyoruz. Takip eksikliği nedeniyle birçok potansiyel fırsat kaçırılıyor ve eksiklikler göz ardı ediliyor. Bu projenin dört ana bileşeni bulunmaktadır ve kaymakamdan okul idaremize kadar tüm katılımcılar için özel giriş kodları sunulmuştur. Bu projeyi etkin bir şekilde kullanarak ilimiz eğitimi daha üst seviyelere taşımayı hedefliyoruz” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.