Peynir fiyatları etle yarışıyor

Son dönemde et ve süt ürünlerinin kilogram fiyatları adeta yarışa girdi. Kasaplarda kuşbaşı et kilosu 220 liradan, şarküterilerde otlu peynirin kilosu ise 200 liradan satılıyor.

Peynir fiyatları etle yarışıyor
Yayınlama: 03.09.2023 16:02:02
1.026
A+
A-

OTLU PEYNİR 200 LİRADAN BAŞLIYOR…

Peynir çeşitleri arasında benzersiz tadı ve yüksek fiyatıyla kahvaltı sofralarının özellikli ürünü olan Van otlu peyniri Batman’da 200 TL’yi buldu. Artan maliyetler, nakliye, kira, personel maaşları, süt ve yemdeki artışlar, peynir fiyatlarının bu sene daha da yükselmesine neden oldu. Siirt otlu peynirinin de aynı tarifeyle tezgahlarda yer edindiğini kaydeden esnaf, “Peynir fiyatları artan maliyetler nedeniyle artmış durumda. Gidip gelirken belli nakliyat masrafı, giderler, mazot pahalılığı, eleman ve kira masrafları gibi faktörler, haliyle peynir fiyatlarına yansıyor. Otlu koyun peynirlerimizi Van ve Siirt’ten Batman’a getiriyoruz” dedi.

ERİTME PEYNİRİ 170 LİRAYA ULAŞTI…

Van otlu koyun peynirini geçen sene 60-80 TL arasında sattıklarını kaydeden şarküteri esnafı,  “Bu sene Van otlu peynirlerimizi 200 TL’den satışa sunuyoruz. Eritme peynirlerimiz de geçen sene kilosu 35-40 TL arasında iken bu sene 170 TL’den satıyoruz” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.