“Sağlıkta bölgesel merkez olacağız” 

Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp’in katılımıyla, Radyasyon Onkolojisi Nükleer Tıp Görüntüleme binasının temel atma töreni gerçekleşti.

“Sağlıkta bölgesel merkez olacağız” 
Yayınlama: 10.09.2023 16:56:41
93
A+
A-

 “HASTALAR ARTIK DİYARBAKIR’A GİTMEYECEK”

Temel atma törenine Vali Ekrem Canalp’in yanı sıra AK Parti Batman Milletvekili Ferhat Nasıroğlu, HÜDAPAR Batman Milletvekili Serkan Ramanlı, AK Parti İl Başkanı Akif Gür, Sağlık İl Müdürü Uzm. Dr. Semih Canpolat, İl Müftüsü Nihat Kök, Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Adem Taşkın, İl Özel İdare Genel Sekreteri Abdulkadir Özer, kamu kurum müdürleri ile yüklenici firma temsilcileri katıldı. Radyasyon onkolojisi hizmet binası bittiğinde hastaların artık Diyarbakır’a gitmek zorunda kalmayacağını dile getiren Vali Canalp, “Muş’tan, Bitlis’ten, Mardin’den, Tatvan’dan ve değişik illerden de hastalarımızı Batman’a kabul edebilir hale geleceğiz. Açılacak merkezimizle birlikte Batman artık sağlıkta da bölgesel bir merkez olma yönünde de önemli bir adım atmış olacak” diye konuştu.

BİR YIL İÇERİSİNDE HİZMET VERECEK…

38 Milyon liraya mal olacak Onkoloji Tanı ve Tedavi Merkezinin (OTTM) bir yıl içerisinde biteceğini belirten Sağlık İl Müdürü Uzm. Dr. Semih Canpolat, “Kamu ve özel hastanelerimizdeki onkoloji kliniklerine il içi ve il dışından başvuran hasta kitlesinin almakta olduğu onkolojik tedavinin önemli bir bileşeni olan PET-CT ve LİNAC cihazdır. OTTM hizmet binasının tamamlanmasıyla bu eksiklik giderilerek özellikle Diyarbakır Malatya ve Elazığ gibi İl dışına sevklerin önüne geçmek ve ilimize yakın olan Siirt, Mardin, Şırnak, Bitlis, Muş, Bingöl ve sınırımıza yakın olan Duhok, Zaho, Erbil’e kadar bu hizmet verilecektir” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.