Saklı cenneti çöpe çevirdiler

Batman’ın Sason ilçesine bağlı Kınalı mesire alanında piknik yapan vatandaşların geriye bıraktığı çöpler, civar köyde yaşayan vatandaşların tepkisine yol açtı.

Saklı cenneti çöpe çevirdiler
Yayınlama: 10.09.2023 15:02:23
528
A+
A-

Batman’da yaz boyunca sıcaklardan bunalan vatandaşlar, mesire alanlarına akın etti. Piknik yapan bazı vatandaşlar, çöplerini toplamadan rastgele yeşil alanlarda bıraktı. Ortaya çıkan manzara, görüntü kirliliği oluşturdu. Rastgele çevreye bırakılan çöpler, doğa harikası mesire alanını adeta çöplüğe çevirdi. Piknik yapmak için mesire alanlarına gelen civar köylerde yaşayan vatandaşlar ise duruma tepki gösterdi.

KENDİ İMKANLARIYLA ÇÖPLERİ TEMİZLEDİ AMA…

Ailesiyle birlikte piknik alanına gelen vatandaşlardan Adil Batu, mesire alanına atılan çöplerin bir kısmını toplamaya çalışarak piknikçilerin çöplerini doğaya bırakmamasını istedi. Batu, “Burası Sason ilçesine bağlı Kınalı doğal mesire piknik yeridir. Burası adeta saklı bir cennettir. Buraya pikniğe gelen vatandaşların daha dikkatli olmasını istiyoruz. Lütfen çöplerinizi gelişigüzel sağa sola atmayınız. Burası bizim bir değerimizdir. Bizden sonra gelenlerin de burayı kullanabilmesi için, çocuklarımızın geleceği için doğayı kirletmeyelim. Lütfen dikkat edelim” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.