“Uyuşturucu sorunu çözülmelidir”

Mahalle ziyaretlerine devam eden HÜDA PAR Batman Merkez İlçe Başkanı Muhammet Şerif Durmaz, Kısmet mahallesini ziyaretinde sorun ve sıkıntıları tespit ederek çözümü için yetkililere ulaştıracaklarını söyledi.

“Uyuşturucu sorunu çözülmelidir”
Yayınlama: 06.09.2023 11:26:16
50
A+
A-

Kısmet mahallesini ziyaret ettiklerini ve sorunları tespit ettiklerini belirten Durmaz, “Mahallenin birçok sorunu vardır. En çok şikâyet edilen konuların başında uyuşturucu kullanımı geliyor. Ne yazık ki uyuşturucu sorunu memleketimizin çözülmesi gereken en önemli sorunlarının başında geliyor. Bu sorunu siyaset, sivil toplum, bürokrasi ve aileler başta olmak üzere bu işin paydaşları bir araya gelerek çözmeye çalışmalıdırlar. Uyuşturucu ve benzeri kötü alışkanlıklarla mücadele devlet politikası haline getirilmelidir. Memleketimizde uyuşturucu kullanımı tam anlamıyla bitinceye kadar ilgili kurumlar mücadelelerini aralıksız bir şekilde sürdürmelidirler” dedi.

“TAZİYE EVİ BİR AN ÖNCE AÇILMALI”

Kısmet Mahallesinin mevcut sorunlarına değinen Durmaz şöyle konuştu: “Kısmet mahallesinde, genel anlamda yapımı bitmiş olan taziye evi henüz açılmamış. Bu konuda vatandaşlar taziye evinin bir an önce açılmasını, hizmete girmesini bekliyorlar. Mahallede elektrik hatları şu anda yer altına alınıyor. Hem mahalleli hem de muhtar, doğalgaz hatlarının da döşenmesini istiyorlar. Bu konuda mahalle muhtarı Talat Cangir’in bizden talepleri oldu. Bizde bu taleplerin yerine getirilmesi için SİBADAŞ Müdürü Yusuf Demirtaş ile konuştuk. İnşallah işin takipçisi de olacağız.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.