“1 Milyar 600 milyon lira yardım yaptık”

Pınarbaşı taziye evinde gerçekleşen mahalle buluşmasında konuşan Batman Valisi Ekrem Canalp, Batman Valiliğinin kent genelinde yapmış olduğu sosyal yardımlarla ilgili değerlendirmede bulundu.

“1 Milyar 600 milyon lira yardım yaptık”
Yayınlama: 01.10.2023 12:20:38
30
A+
A-

Batman’da devlet olarak, 8 ayda toplam 1 milyar 600 milyon TL sosyal yardım gerçekleştirdiklerini kaydeden Canalp, “Yapılan yardımları, hane halkının gelirlerini baz almak suretiyle yapıyoruz” şeklinde konuştu.

BATMAN’I ÇEVRELEYEN YEŞİL KUŞAK PROJESİ

Batman’ı çepeçevre saracak olan ‘Yeşil Kuşak’ projesi ile ilgili 1. etap çalışmalar hakkında kamuoyunu bilgilendiren Vali Ekrem Canalp, “Belediye Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz ile Orman İşletme Müdürlüğümüz beraber bir çalışma yaptı. İlk etapta kentin içindeki ve civarındaki alanlara Kara Servi türündeki fidanları dikmeyi planlıyoruz. İkinci etapta; Batman-Kozluk, Diyarbakır, Hasankeyf karayolunda, Batman’ın her bir istikametindeki bölgelerde yine yeşil kuşak projesi kapsamında ağaçlandırma çalışması yapacağız. Bununla ilgili olarak çevre dernekleri ve sivil toplum kuruluşlarıyla bir toplantı yapılıp dikilecek ağaç türleri hakkında istişarede bulunulacak. Şu anda bu projelendirme aşamasında. Bunun için büyük bir tanker alacağız. Bu tankerin işi gücü bu şekildeki dikmiş olduğumuz ağaçları sulamak olacak. bunun için özel bir ekip kuracağız” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.