3. Küresel Buluşma

Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) Küresel Medya Buluşması’nın 3’üncüsü 32 ülkeden 250 dolayında gazetecinin katılımıyla 2-5 Kasım’da yine Alanya’da gerçekleştirilecek.

3. Küresel Buluşma
Yayınlama: 24.10.2023 16:36:16
Düzenleme: 25.10.2023 13:28
69
A+
A-

RUSYA’DAN ÜST DÜZEY KATILIM

 

GELENEKSEL hale gelen ve ilk ikisine de Alanya’nın ev sahipliği yaptığı 3’üncü Küresel Medya Buluşması bir dizi etkinlikten oluşuyor. Türkiye’den KGK üyesi 200’e yakın gazeteci ile 31 ülkeden 50 kadar üye ve konuk gazetecinin katılacağı buluşma kapsamında Alanya’nın tanıtımı için şehrin turistik noktalarına çeşitli geziler de var. Alanya’daki buluşmaya Kazakistan, Azerbaycan ve Avrupa ülkelerinin yanısıra Rusya’dan en üst düzeyde 10 gazeteci katılacak.  Alanya buluşmasına KGK yaygın, yerel ve dış medya meclislerinin üyelerinin tamamına yakını katılacak. Ayrıca, KGK’nin 79 il temsilcisinden 60’a yakını ile 65 dış ülke temsilcisinden 30’a yakını katılıyor. Buluşma kapsamında 4 Kasım günü öğleden sonra başlayacak Çalıştay öncesinde, öğleye kadar KGK’nin seçilmiş kurulları toplantılarını yaparak çalıştay gündemini oluşturacak olan mesleki ve sektörel raporlarını istişare edecek. Çalıştay’da mesleki sorunlar ve çözüm yollarının yanısıra çeşitli konularda sunumlar gerçekleştirilirken, yerli ve yabancı gazetecilerin de katılımıyla sektörel ve toplumsal işbirliği ve dayanışma olanakları ele alınacak. Konuk gazeteciler, Türkler mahallesinde konumlanan 5 yıldızlı Eftelia Marin Otel’de her şey dahil konseptiyle 3 gece konaklayacaklar.

İŞTE ÖDÜLLER

Mevlüt Çavuşoğlu (Küresel Diplomasi Ödülü), Kazak Kozmonot Toktar Ebubekirov (Küresel Bilim Ödülü), Kadın Milli Voleybol Takımı adına Voleybol Federasyonu Başkanı Akif Üstündağ (Küresel Spor Ödülü), Yunus Emre Enstitüsü adına Başkan Prof. Dr. Şeref Ateş (Türk Dünyası Ödülü), Haber Global adına CEO Mammad Gulmammadov (Küresel Medya Ödülü), TURMAKS adına Ali Kemaloğlu (Küresel İnsani Yardım Ödülü) ve Turizm Duayeni Hüseyin Baraner (Küresel Turizm Tanıtım Ödülü).

DİM: ALANYA İÇİN TANITIM FIRSATI

KGK Genel Başkanı Mehmet Ali Dim, geleneksel hale gelen Alanya buluşmalarının her yıl artan ilgi ve ivmesinin sevindirici olduğunu söyledi. Konseyin küresel ve uluslararası kimliğine uygun olarak Alanya’daki etkinliğe Türkiye dahil 32 ülkeden gazetecilerin katılacağını ifade ederek, “Dünya markası Alanya’nın turistik imajına da önemli bir katkı sağlamış olacağız. Alanya’nın resmî ve özel tüm kişi ve kurumlarının bu organizasyonu benimsemiş olmaları ve destek vermeleri çok onur verici. Alanya buluşmamızın şimdiden konseyimize, medya camiamıza ve Alanyamıza hayırlı olmasını temenni ederim. Katkı ve katılım gösterecek olan tüm meslektaşlarımıza verimli ve keyifli bir seyahat dilerim” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.