3’lü projenin ilk etabı başladı

Batman Belediyesi tarafından yürütülen ve Belde ile Çamlıtepe mahallelerini birbirine bağlayacak olan hemzemin geçit, alt geçit ve üst geçit projelerinin ilk etabında tamamlanma aşamasına gelindi.

3’lü projenin ilk etabı başladı
Yayınlama: 03.10.2023 16:38:22
637
A+
A-

Toplamda 2 kilometre uzunluğundaki bu önemli yol projesinin ilk bölümünde sona yaklaşılmış olması, bölge sakinleri için sevindirici bir gelişme olarak kaydedildi. Vali ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp, Belde ve Çamlıtepe mahalle muhtarları ile mahalle sakinlerinin taleplerini dikkate alarak, iki mahalleyi birbirine bağlayacak bu kritik projenin hazırlanmasını istemişti.

DCIM100MEDIADJI_0383.JPG

Batman Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, projenin ilk etabı olan ve Belde Mahallesi Hüseyin Oğuzcan Parkı’ndan TPAO Bulvarı’na kadar uzanan 850 metrelik ve 15 metre genişliğindeki yolda açma ve genişletme çalışmalarının neredeyse tamamlandığını ifade etti. Bugüne kadar yapılan çalışmalarda 10.500 metreküp hafriyat ve 7.300 metreküp stabilize dolgu malzemesi kullanıldı. Çalışmaların ilerleyen aşamasında ise; 5.400 ton plentmix temel malzemesi, 2.800 ton sıcak asfalt (BSK) serimi gerçekleştirilecek. Ayrıca, 12.000 metrekare dekoratif kilitli parke taşı döşenmesi, peyzaj ve aydınlatma çalışmalarının tamamlanmasının ardından yol trafiğe açılacak ve hizmete hazır hale getirilecek. Yolun tamamlanması ile birlikte, Belde ve Çamlıtepe mahalleleri arasındaki ulaşım daha kolay ve güvenli hale gelecek.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.