‘Aksa Tufanı’na destek verdiler

Batman Düşünce ve İnanç Özgürlüğü Platformu ile Peygamber Sevdalıları Platformu, Hamas’ın İsrail’e yönelik düzenlediği ‘Aksa Tufanı’ operasyonuna destek amaçlı kitlesel basın açıklaması düzenledi.

‘Aksa Tufanı’na destek verdiler
Yayınlama: 08.10.2023 15:30:18
135
A+
A-

Gülistan caddesinde gerçekleştirilen kitlesel basın açıklamasına siyasi parti temsilcileri, STK’lar ve çok sayıda vatandaş katıldı. Alanda toplanan kitle, tekbirler getirip İsrail aleyhine sloganlar attı. Basın açıklamasını okuyan platform dönem sözcüsü ve Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Şube Başkanı Abdurrahim Demirtaş,

“Yüz yıla yakın süredir İslam topraklarını işgal ederek, kadın, yaşlı, çocuk demeden katlederek, habis bir kanser gibi büyüyen İsrail, dün sabah pervasız eylemlerinin karşılığını, mutlak başarıya ulaşan aksa tufanı operasyonu ile acı acı tecrübe etmiş oldu. Bir kere daha bu günü bizlere bahşeden Allah’a hamd ediyoruz!  Bugün büyük bir sevinçle, Kudüs’ün, Mescid-i Aksa’nın özgürlüğüne giden yolda elde edilen bu büyük başarıyı kutlamak, Filistinli kardeşlerimizle ve mücahitlerle omuz omuza olduğumuzu haykırmak için buradayız. Sivil veya asker fark etmez, Filistin topraklarında evlerinden kovulan Filistinlilerin mülklerine istilacı böcekler gibi koşuşturarak doluşan genç/yaşlı, kadın tüm Yahudiler işgalcidir, zalimdir, katildir ve her suça ve işgale doğrudan ortaktır. Bu kadar zulme ortak olmalarına rağmen Filistinli kardeşlerimizin büyük bir hassasiyetle merhametli tavırları ortadadır. Bu mesele bahane edilerek ortaya konulmaya çalışılan algı zalimlerin zulümlerini gölgelemeye çalışmaktadır” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.