Bakliyatlar tezgahlarda boy gösteriyor

Yavaş yavaş kış mevsimine doğru gidilirken, vücut direncini arttıran ve kötü kolesterolü düşüren bakliyatlar da tezgahlarda boy göstermeye başladı.

Bakliyatlar tezgahlarda boy gösteriyor
Yayınlama: 19.10.2023 14:44:43
62
A+
A-

Batman’da uzun yıllar seyyar satıcılık yapan Yılmaz Çiçek, satmış olduğu Ahlat kuru fasulyesinin 15 dakikada piştiğini belirtti. Kuru fasulyenin yanı sıra kuru mercimek ve kuru nohut satışı da yapan deneyimli seyyar satıcı Yılmaz Çiçek “Yerli ve organik ürünler çok güzel oluyor. Hilesi olmuyor. Ben ürünlerime güveniyorum ve tavsiye ediyorum. Bitlis’in Ahlat bölgesinden Batman’a getirip sattığımız kuru fasulyemiz hem çok kısa sürede pişiyor hem de çok lezzetli. Aynı şekilde mercimek ve nohutumuz da keza aynı şekilde doğal ve çabuk pişiyorlar. Vatandaşlarımızla zaten tüm detayları paylaşıyoruz. Çok şükür müşterilerimiz ürünlerimizden memnun ve oldukça da güzel geri dönüşler alıyoruz. Bu da zaten bizi mutlu ediyor” dedi.

“20 YILDIR BU İŞİ YAPIYORUM”

20 Seneden beridir seyyar satıcılık yaptığını kaydeden Batman’ın emekçilerinden Çiçek, “Kuru fasulyemizin kilosunu 50 liradan satıyoruz. Midyat nohutlarımız 45 TL ve yine Midyat bölgesinden olan mercimeğimizin kilosu ise 35 TL’dir. Tabii geçen seneye göre fiyatlar nispeten artmış durumda. Mesela geçen sene kuru fasulyenin kilosu 35 liraydı ve 3 kilogram kuru fasulyeyi 100 TL’ye satıyordum. Bu sene ise kilosu 50 TL’dir. Ahlat’ta kuru fasulyenin toptan fiyatı 42-43 TL civarındadır. Tabii bunun kirası var, işçiliği vs. var. Nohut ise geçen sene kilosu 20-25 TL arasındaydı, şuan ise 45 TL olmuş. Mercimeğimizi de geçen sene 25 TL’den veriyorduk, bu sene 35 TL’den satışa sunuyoruz” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.