“Batman batı yönüne ilerleyecek”

Batman Valisi Ekrem Canalp, 2023 yılı 4. dönem İl Koordinasyon Kurulu toplantısında Batman’ın batı yönüne ilerleyeceği projeyi açıkladı. Karayolları’nın Diktepe (Xıncıka) köyü çevresindeki duble yol ile yeni köprü çalışmalarını hızlandırmasını isteyen Vali Canalp, Diktepe çevresinin yeni gelişim alanlarından olduğunu söyledi.

“Batman batı yönüne ilerleyecek”
Yayınlama: 24.10.2023 13:14:57
Düzenleme: 24.10.2023 13:17
53
A+
A-

“DUBLE YOL HIZLANDIRILSIN”

Karayollarının bir süre önce ihaleye verdiği Yeni Köy mezrası ile Batman Çayı güzergahındaki 9 kilometrelik duble yol çalışması, ‘yeni gelişim alanı’ olarak da tasarlandı. İl Kordinasyon Kurulu toplantısına Başkanlık yapan Vali Canalp, Karayolları Bölge Müdürü Savaş Bayındır’a duble yol ile Yeni Köprü’deki çalışmaların hızlandırılması talimatını verdi. Vali Canalp; “Türkiye’deki birçok şehir batıya doğru ilerliyor ama Batman nedense bu yöne doğru ilerleyemedi. Batman Çayı’nın ötesine geçemedi. Artık bundan böyle yeni gelişim alanı bu bölge olacak” diye konuştu.

“ÇAYI ÖTESİ GELİŞİM ALANI OLACAK”

 

Vali Canalp, şunları kaydetti; Batman Çayı’nın ötesi de yeni gelişim alanı olacak. Şimdiden Karayolları’nın bu bölgedeki duble yol ve köprü çalışmalarını hızlandırması gerekiyor. Ayrıca duble yollarda Üniveriste, Beşiri, Hasankeyf ve Bismil yollarını da ‘kuşak ağaçlandırma’ projesi kapsamına alacağız.” İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü konferans salonunda yapılan toplantıya Vali Yardımcısı Murtaza Ersöz, İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdürü, İl Jandarma Komutanı, ilçe ve belde belediye başkanları, yatırımcı kuruluşların bölge müdürleri, kamu kurum müdürleri, belediye başkan yardımcıları ile basın mensupları katıldı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.