Bebeklere kalsiyum desteği

Batman Belediyesi, sosyal sorumluluk projeleri çerçevesinde anne adayları ve bebeklerin sağlığını korumayı hedefleyen bir süt dağıtım etkinliği düzenliyor.

Bebeklere kalsiyum desteği
Yayınlama: 01.10.2023 11:52:44
70
A+
A-

Bu kapsamda, Belediye Sağlık İşleri Müdürlüğü, 12. gebelik haftasını tamamlayan anne adaylarını hedef alıyor ve onlara eğitim veriyor. Eğitimlere katılan anne adayları, altı hafta süresince gebelik süreçleri hakkında bilgilendiriliyor ve bu süreçte kalsiyum ihtiyacını karşılamak üzere süt desteği alıyorlar. Eğitim programı, anne adaylarına bilinçli bir gebelik süreci geçirmeleri konusunda yardımcı olmayı amaçlıyor.

Belediye Sağlık İşleri Müdürü Dr. Tahir Yarba, yaptığı açıklamada, “Anne ve bebek sağlığını korumak, devletimizin asli görevlerinden biridir. Bu nedenle, anne adaylarımıza gerekli eğitimleri sağladıktan sonra süt dağıtımını gerçekleştirdik.” dedi. Sağlık Bakanlığı’nın ‘Gebe Bilgilendirme Sınıfı Programı’ ile de desteklenen bu eğitimlerde, anne adayları; gebelik ve doğumun fizyolojik süreci, gebelik sırasında yaşanan psikolojik değişiklikler, eş ve aile bireylerinin desteği, ilaçsız doğum ağrısıyla başa çıkma teknikleri, normal doğumun anne ve bebeğe sağladığı faydalar, doğum sonrası yeni doğan bakımı ve aile planlaması yöntemleri hakkında bilgi sahibi oluyorlar. Eğitim programının sonunda, her bir anne adayına 8 litre süt dağıtılıyor.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.