Belediyede iş sağlığı toplantısı

Batman Belediyesi İş Sağlığı ve Güvenliği Kurul toplantısı gerçekleştirildi. Batman Belediyesi, 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) Kanunu çerçevesinde düzenli olarak yaptığı İş Sağlığı ve Güvenliği Kurul toplantısını Eylül ayında da sürdürdü.

Belediyede iş sağlığı toplantısı
Yayınlama: 03.10.2023 14:21:16
12
A+
A-

Belediye Sağlık İşleri Müdür Vekili Dr. Tahir Yarba’nın başkanlığında organize edilen toplantı, ilgili birim müdürleri, iş güvenliği uzmanları, işyeri hekimi, sivil savunma uzmanı, çalışan temsilcileri, formen ve ustabaşı pozisyonlarında görev yapan personelin katılımıyla gerçekleştirildi. Toplantının gündemi, iş sağlığı ve güvenliğinin korunması ve iyileştirilmesine yönelik yapılan saha gözlemleri ve devam eden çalışmalar üzerineydi. Katılımcılar, saha gözlemleri sırasında tespit edilen potansiyel tehlike ve risklerin kaynağında nasıl yok edilebileceğini, olası meslek hastalıklarının önlenmesi için alınan ve alınması gereken önlemleri ele aldılar.

Toplantıda, belediye personelinin çalışma alanlarında daha güvenli bir şekilde görev yapabilmesi, iş kazalarının önlenmesi ve İSG’nin önemi konusunda fikir alışverişi yapıldı. Katılımcılar, iş sağlığı ve güvenliği konusundaki farkındalığın artırılması ve alınan tedbirlerin etkin bir şekilde uygulanması konusunda hemfikir oldular. Toplantı sonucunda, alınan kararların uygulanmasına yönelik olarak sorumlu birimler ve personel arasında koordinasyonun sağlanması ve İSG standartlarının sürekli olarak gözden geçirilmesi kararlaştırıldı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.