Birçok sanat dalıyla iç içe

Aslen Diyarbakırlı ama Batman’da yaşayan otizimli genç şair ve yazar Mehmet Sait Kaya, bir çok sanat dalıyla iç içe olmasıyla ön plana çıkıyor.

Birçok sanat dalıyla iç içe
Yayınlama: 05.10.2023 13:24:43
Düzenleme: 05.10.2023 13:25
56
A+
A-

2021’de Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü tarafından “Yılın Sıra Dışı Okuru” ödülü alan Kaya, ilk kitabı olan “Gönülden Gelen Dostluk” isimli şiir kitabını aşk ve dostluk üzerine kaleme aldığını belirtti. Genç şair ve yazar Kaya, ilk eseri olan ‘Gönülden Gelen Dostluk’ şiir kitabının yanı sıra ‘Gönül Yağmuru’ isimli eserin de yazarı. 22 şiirden oluşan ‘Gönülden Gelen Dostluk’ isimli  kitabının geniş bir okuyucu kitlesine ulaştığını kaydeden Kaya, “Gönülden Gelen Dostluk, Batman’da bir klasik haline gelmiştir. 22 şiirden oluşan Gönülden Gelen Dostluk isimli kitabım, kalemimden çıkan ilk eserdir” dedi.

“MÜZİK YETENEĞİM DOĞUŞTAN GELİYOR”

Yaklaşık 11 yıldır yazdığını kaydeden Kaya, “Ayrıca müzikle de ilgileniyorum. Müzikle alakalı yeteneğim doğuştan geliyor. Bağlama çalıp şarkılar söylüyorum. Ayrıca atletizm, resim, tiyatro ve hatta senaryo yazarlığıyla ilgiliyim. Sanat konusunda birçok dal ile ilgili olmanın yanı sıra çalışmalarım var. Sportif açıdan da derecem var” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.