“Birer Aziz Sancar olabiliriz”

Akademisyen- öğrenci buluşmaları kapsamında Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesi öğrencileriyle buluşan Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, “Ciğerparelerimize ulaşıp Aziz Sancar rol model kitabını hediye edip, ‘bakın her birimiz birer Aziz Sancar olabiliriz’i öğrencilerimize aşılamaya gayret gösteriyoruz” dedi.

“Birer Aziz Sancar olabiliriz”
Yayınlama: 03.10.2023 16:44:36
44
A+
A-

“ROL MODEL OLMAYI AMAÇLIYORUZ”

Akademisyen- öğrenci buluşmaları kapsamında Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesi öğrencilerine hitap eden Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, şu ana kadar 7’nci buluşmayı gerçekleştirdiklerini kaydetti. Önümüzdeki yıllarda daha geniş kitlelere ulaşmayı hedeflediklerini kaydeden Rektör Demir, “Batman Belediyesi 10 bin adet Aziz Sancar kitabı aldı, bu projeye destek oldu. Gittiğimiz yerlerde, okullarda Batman Üniversitesi öğretim elemanları, profesörü, doçenti, doktor öğretim üyesi, araştırma görevlisi, öğretim görevlisiyle ciğerparelerimize ulaşıp Aziz Sancar rol model kitabını hediye edip, ‘bakın her birimiz birer Aziz Sancar olabiliriz’i öğrencilerimize aşılamaya gayret gösteriyoruz.  Hocalarımız burada öğrenim hayatı boyunca karşılaştıkları zorlukları, ama bu zorlukların üstesinden nasıl geldiklerini bire bir yaşayan örneklemler olarak öğrencilerimize aktarıyorlar. Öğrencilerimize burada rol model olmayı amaçlıyoruz. Başarılı sonuçlar aldığımızı görünce bu bizim şevkimizi de artırıyor. Önümüzdeki yıllarda daha geniş kitlelere ulaşmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

15 BİN ÖĞRENCİMİZE ULAŞMAYI HEDEFLİYORUZ”

Senenin bitiminde 15 bin öğrenciye ulaşmayı hedeflediklerini kaydeden Rektör Demir, “Buluşmalarımızın bu sene 3’üncü yılındayız. İlk iki yıl Batman Üniversitesi ve Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Batman Valiliği koordinesinde çalışmalarımızı sürdürdük. Bu sene Batman Belediyesi de dahil oldu. Üç kamu kurumunun ortak bir çalışması olarak yürümekte. Geçen sene yaklaşık olarak 74 buluşma gerçekleşti. Gönüllü olan hoca sayımız 52 idi. Keza bu çerçevede 7 bin 850 öğrencimize ulaştık. Bu sene 131 hocamız gönüllü oldu. Bu çerçevede biz şu anda 7’nci buluşmayı gerçekleştirdik. Senenin bitiminde 15 bin öğrencimize ulaşmayı hedefliyoruz” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.