“Bozuk yollar halkı mağdur ediyor”

HÜDA PAR Batman İl Başkanı Davut Şahin, beraberindeki heyetle birlikte elektrik hatlarının yeraltına çekilmesi nedeniyle kazılan yolların bozuk bir şekilde bırakıldığı mahalleleri gezdi.

“Bozuk yollar halkı mağdur ediyor”
Yayınlama: 04.10.2023 13:56:27
31
A+
A-

Altyapı çalışmaları nedeniyle çukurdan ve tozdan geçilmeyen mahalleleri ziyaret eden İl Başkanı Şahin, esnaf ve mahalle sakinleriyle görüştü; sorun ve taleplerini dinledi. Çalışmaların kendilerini mağdur ettiğini belirten esnaf ve mahalle sakinleri, çalışmaların bitirilmesine rağmen bozdurulan sokakların aylardır onarılmadığını ifade ederek tepki gösterdi. Cadde ve sokaklarda yaptığı incelemelerin ardından açıklamalarda bulunan HÜDA PAR İl Başkanı Davut Şahin, şehrin birçok yerinde yapılan altyapı çalışmalarının halkın tepkisine neden olduğunu söyledi. Yolların bozuk şekilde bırakılmasının vatandaşları ciddi manada mağdur ettiğini vurgulayan Şahin, sorunun giderilmesi için belediye yetkilileriyle bir görüşme gerçekleştireceklerini kaydetti.

“ŞİKAYETLER CİDDİ BOYUTTA”

Aydınlıkevler ve Kısmet mahallesinde bulunan vatandaşların şikâyeti üzerine mahalleleri ziyaret ettiklerini belirten Şahin, “Bu mahallelerde elektrik hatlarının yeraltına çekilmesi sonucu oluşan çukurların kapatılmamış olması vatandaşları mağdur ediyor. Burada hem esnaf hem de mahalleli ile görüştük. Doğrusu şikâyetler ciddi boyutta. Batman’ın birçok mahallesinde bu çalışmalar yapılmış ve yarıda bırakılmış.” dedi.

“HALK BU SIKINTIDAN KURTARILMALIDIR”

Esnaf ve vatandaşların bozuk yolların onarılmamasından şikâyet ettiğini ifade eden Şahin, “Vatandaşlar tozdan pencerelerini açamamaktan, balkonlarında oturamamaktan şikâyet ediyor. Toza mahkûm edilmekten dert yandılar. Bu durumu belediye yetkilileriyle görüşeceğiz. Şu ana kadar toz vardı, artık bu mevsimden sonra yağmur yağacak ve bu defa insanlarımız çamurdan şikâyet edecekler. Yapılan çalışmaların bir an önce bitirilerek halkın sıkıntıdan kurtarılması gerekir. Birçok mahallede benzer durumlar söz konusudur.” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.