BU MANZARA NE ZAMAN BİTECEK?

Batman’da her gün yüzlerce aracın muayeneden geçtiği araç muayene istasyonunda yaşanan yoğunluktan dolayı vatandaşlar saatlerce kuyrukta beklemek zorunda bırakılıyor.

BU MANZARA NE ZAMAN BİTECEK?
Yayınlama: 11.10.2023 16:45:46
Düzenleme: 11.10.2023 16:51
1.351
A+
A-

“TEK İSTASYON YETERSİZ KALIYOR”

Hasankeyf yol kavşağında bulunan araç muayene istasyonunda sürücüler saatlerce sıra beklemek zorunda kalıyor. Sürücüler için bekleme salonunun ya da herhangi bir dinlenme alanının olmadığı istasyonda öğle sıcağından korunmak için sürücülerin sığındığı tek alan istasyonun bahçesi oldu. 650 bin nüfuslu şehirde tek istasyonun yetersiz kaldığını belirten sürücüler, “Batman’da bulunan araç muayene istasyonu şehrimizin araç kapasitesi için yetersiz kalıyor. Yıllardır aynı düzeyde hizmet sağlayan ve kendini yenilemeyen muayene istasyonunun kapasitesi, Batman’daki artan araç yoğunluğu karşısında hizmet veremez noktaya gelmiştir. Muayene istasyonunun Batman’ın kapasitesine yakışır bir seviyeye getirilmesi gerekiyor” dediler.

KUYRUKTAKİ BEKLEYİŞ MECALSİZ BIRAKTI

Batman’da araç muayene istasyonundaki aşırı yoğunluk, saatlerce kuyrukta bekleyen vatandaşları mecalsiz bırakırken, araç muayenesi için sıra bekleyen bir baba, yanında oğluyla beraber gölgelik alanda uykuya daldı. Her gün yüzlerce aracın muayeneden geçirildiği ve 30-40 gün sonrasına verilen randevular araç sahiplerini çileden çıkarırken, baba ve oğulun uyku halindeki görüntüsü yaşananları açık bir şekilde özetliyor. Randevu almasına rağmen araçlarıyla beraber saatlerce beklemek zorunda kalan vatandaşlar, çileli bekleyişlerini uzun kuyruklarda sürdürürken, Batman’da ikinci bir araç muayene istasyonuna ihtiyacın olduğu iyice su yüzüne çıkmış durumda. Ayrıca araç muayene ücretlerinin yüksek olmasının da ayrı bir problem oluşturduğu gelen bilgiler arasında.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.