“Çilemiz bitsin artık”

Otobüslerdeki yoğunluktan şikayet eden üniversite öğrencileri, perişan olduklarını ve çoğunlukla okula yetişemeyip geç kaldıklarını belirttiler.

“Çilemiz bitsin artık”
Yayınlama: 26.10.2023 16:08:50
264
A+
A-

Çözümün çok basit olduğunu dile getiren öğrenciler, “Çözüm çok basit. Üniversiteye giden otobüslerden üç tanesi öğrencilerin giriş ve çıkış saatlerinde Kuyubaşı ve Emekli TOKİ’ye girmezse durum çözülecektir. Ayrıca orada binlerce lise öğrencisi var, yurtlar var, otobüsler yetmiyor ve kimse de sorunu çözmüyor. Otobüs çilemiz bitsin artık” dediler.

OTOBÜSLER BALIK İSTİFİ GİBİ…

Oluşan yoğunluktan dolayı duraklarda otobüslerin duramadığını dile getiren öğrenciler, “Otobüs seferleri okul giriş ve çıkış saatlerinde 3 tane otobüs Emekli TOKİ veya Kuyubaşı TOKİ’ye girmeden direkt devam ederse otobüslerin yolcu yükünün hafifleyeceğini tahmin ediyoruz. Her sabah derslerimize geç kalıyoruz. Ayrıca otobüsler zamanında da gelmiyor. Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesinden otobüse bindiğimizde, üniversiteye ulaşıncaya kadar neredeyse bir saat geçiyor. Sabahın 5’inde bile otobüs kalksa yine üniversiteye yetişemiyor. Çünkü yoğunluk çok ve otobüsler tıklım tıklım” diye konuştular.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.