Cumhuriyet yürüyüşü

Cumhuriyetin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ‘Cumhuriyet Yürüyüşü’ adı altında yürüyüş korteji etkinliği gerçekleştirildi. 

Cumhuriyet yürüyüşü
Yayınlama: 29.10.2023 11:18:58
34
A+
A-

Batman İl Milli Eğitim İl Müdürü Mahmut Kurtaran, Milli Eğitim şube müdürleri, öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleşen yürüyüş korteji,  Batman Park AVM önünden başlayıp Atatürk Parkı yanındaki kavşakta son buldu. Korteje katılanlar ellerinde Türk bayraklarıyla yürüyerek Cumhuriyetin 100. yılında etkinliğe renk kattılar.

Etkinlikle ilgili basın mensuplarına açıklamada bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, “Cumhuriyetin 100. yılı etkinlikleri kapsamında Cuma namazı öncesi şehitlerimiz için mevlid okuttuk. Daha sonra okul öncesi öğrencilerimizle uçurtma şenliği yaptık. Öğretmen ve öğrencilerimizin yoğun bir katılımıyla Cumhuriyet Yürüyüşü tertipledik. Çocuklar çok coşkulu bir şekilde bu etkinliğimize dahil oldular ve gerçekten şenlendirdiler. Bayraklarıyla, coşkularıyla, Cumhuriyetimizin nimetlerinden bu çocuklarımız inşallah yüzyıllarca istifade edecekler. Cumhuriyetimizin 100. Yılı ve Türkiye Yüzyılı hepimize hayırlı olsun” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.