Dededen kalma mesleğini sürdürüyor

Batman Turgut Özal Bulvarı Kevser İş Merkezi altında hizmet veren tatlıcı Yusuf Usta, halka ve tulumba tatlılarının adresi olmaya devam ediyor. Firmanın genç işletmecisi ve aynı zamanda tatlı ustası olan Yusuf Karakuş, “İşyerimi yeni açtım ama meslekte 10 yıllık bir deneyimim var. Tatlıcılık bana dedemden kalma bir meslek. Dedem daha önce Silvan’da tatlıcılık yapıyordu. Biz de bu mesleğe devam ediyoruz ve daha da ileri seviyeye çıkarmak için çalışıyoruz” dedi.

Dededen kalma mesleğini sürdürüyor
Yayınlama: 11.10.2023 15:06:21
89
A+
A-

“FİYATLAR MAALESEF PAHALI AMA…”

Tatlı fiyatları konusunda da bilgi veren 18 yaşındaki genç tatlıcı ustası Yusuf Karakuş, “Halka tatlımızı 70 TL’ye, tulumba tatlımızın kilosunu da 80 TL’ye satıyoruz. Fiyatlar maalesef pahalı. Çünkü maliyetler zamlanınca biz de bu fiyatlarda satmak zorunda kalıyoruz. Keşke kilosunu 20 TL’den verseydik de daha çok satışımız olsaydı ve insanlar daha rahat tatlı alıp yeseydiler. Geçen sene 550-650 TL arasındaki fiyatlarla aldığımız 50 kiloluk 1 torba şekeri bu sene bin 500 TL’ye alıyoruz. Geçen sene 450-500 TL arasında aldığımız 1 teneke kızartmalık ayçiçeği yağını şuan 700 TL’den alıyoruz. Biz yağımızı da her gün değiştiriyoruz. Yağın geri dönüşümü var ama kullanmıyoruz” dedi.

“TEMİZLİĞE DİKKAT EDİYORUZ”

Temizlik ve hijyene çok dikkat ettiklerini kaydeden Karakuş, “Temizlik ve hijyen konusunda çok hassasız. Tabii kaliteden de ödün vermiyoruz. Kesinlikle glikoz kullanmıyoruz ve sürekli sıcak tatlı servisi yapmaktayız. Zaten insanlar farkımızı, kalitemizi biliyor. Herkesi mekanımıza davet ediyoruz. @tatliciyusufusta isimli instagram hesabımızdan da müşterilerimiz bizimle iletişime geçebilirler” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.