Fuara iki günde rekor ziyaret

Kitapseverler, haftasonu Batman 6. Kitap Fuarı’na akın etti. 160 yayınevi ile edebiyat, kültür, sanat, iletişim, bilim ve düşünce dünyasından çok sayıda önemli ismin katılımıyla gerçekleşen fuarı, 21 Ekim Cumartesi ve 22 Ekim Pazar günü ziyaret eden Batmanlıların sayısı toplamda 100 bini aştı.

Fuara iki günde rekor ziyaret
Yayınlama: 24.10.2023 13:10:57
65
A+
A-

20 Ekim’de “Oku! Bu 100 Yıl Senin” mottosuyla kapılarını açan Batman 6. Kitap Fuarı ve Kültür Sanat Festivali, hafta sonuna denk gelen 21-22 Ekim tarihlerinde ziyaretçi akınına uğradı. Cumartesi ve pazar günü fuarı ziyaret edenlerin toplam sayısı yaklaşık 105 bin kişi olarak belirlendi. 29 Ekim’e kadar açık olacak fuara kitapseverlerin ilgisinin artarak sürmesi bekleniyor.

2 MİLYON TL’LİK HEDİYE ÇEKİ

Batman Valiliği ve Belediyesi’nin birlikte düzenlediği Kitap Fuarı ve Kültür Sanat Festivali, şehrin en önemli organizasyonları arasında yer alıyor. Her yaştan Batmanlının geniş katılımıyla gerçekleşen fuarda kitapseverler, on binlerce farklı esere ulaşma fırsatı yakalıyor. Batmanlı çocukların okuma alışkanlığı kazanması ve ücretsiz kitap alabilmeleri için de öğrencilere hediye çeki veriliyor. Bu yıl da toplam 2 milyon TL değerinde 50’şer TL’lik 40 bin hediye çeki öğrencilere dağıtıldı.

ÜNLÜLER GEÇİDİ BAŞLADI

160 yayınevinin katılımıyla gerçekleşen ve çok sayıda önemli ismi Batman’da ağırlayan fuarın 21 Ekim Cumartesi günkü konuğu Rabia Birsen Göğercin oldu. 21 Ekim Pazar günü de Doç. Dr. Saniye Bencik Kangal, Doç. Dr. Beyazıt Akman ve Türk Sinemasının usta oyuncularından Altan Erkekli, Batmanlılarla bir araya geldi. Ünlü isimlerin konuk olduğu etkinliklere kitapseverler yoğun ilgi gösterdi.

ÇOCUKLAR İÇİN RAFADAN TAYFA

Yalvaç Ural, İhsan Süreyya Sırma, Nedim Şener, Hulki Cevizoğlu ve Şef Mehmet Yalçınkaya’nın da konuk olacağı organizasyon kapsamında Rafadan Tayfa ekibi de Batmanlı çocuklarla buluşacak. Çocukların eğlenceli anlar yaşaması için fuar süresince hafta içi her gün farklı tiyatro gösterileri sahnelenecek.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.