“GAFLET VE CEHALET İÇERİSİNDELER”

Hasankeyf’te düzenlenen Su, Doğa Sporları ve Turizm Festivalinde konuşan Batman Valisi Ekrem Canalp, “Batman Belediyesi olarak ilçelere yaptığımız yardımları dillerine dolayan insanlar gaflet içerisindeler. Taşın üzerine taş koymamış insanlar herkese taş atıyor. Sizin attığınız taşlar bizim Batman aşkımızın karşısında hiçbir değer ifade etmez” dedi.

“GAFLET VE CEHALET İÇERİSİNDELER”
Yayınlama: 08.10.2023 17:25:55
100
A+
A-

“TÜM İLÇELERİN İHTİYACINI KARŞILAYACAĞIZ”

Büyük hayallerin, büyük projelerin, büyük işlerin peşinden koştuklarını belirten Batman Valisi, Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp, Hasankeyf’te düzenlenen festivalde kendilerini eleştirenlere cevap verdi. Canalp, “Hepimizi bir şekilde kısır döngünün içerisine mahkum etmeye çalışan bir güruh var şu Batman’da. Gercüş’e, festivale hazırlık olsun diye Gercüş’teki bizim yapacağımız bir parka, hem de mesire alanına 3 bin metrekare parke taşı desteği verelim demişiz. Bu gaflet ve cehalet içerisindeki bu insanlar bugün bizim 3 bin metrekare Gercüş Belediyesi’ne yapacağımız desteği dillerine dolamışlar. Diyorlar ki 3 bin metrekare Gercüş’e parke taşı desteği vermek Batman Belediyesini batırırmış. Aha buradan söylüyorum, biz Batman’da kayyumlar olarak 1,5 milyon metrekare parke taşı döşedik kardeşim, sizin dünyadan haberiniz yok. Biz Gercüş’e değil, diğer ilçe belediyelerimizin her birisine de destek veriyoruz. Çıldırın diye söylüyorum bunu. Tüm ilçelerimizin ne şekilde ihtiyacı varsa, Batman Belediyesi olarak onları da karşılayacağız. Bunlar Batman Belediyesi’ni batırmaz. Bunlar Batman Belediyesi’ni zarara da sokmaz. Bunlar sadece Batman’ı coşturur” dedi.

“BUNLAR BELEDİYE BAŞKANLIĞI YAPMIYOR”

Kendilerini eleştirenlerin sahip oldukları vizyonun buna müsait olmadığını belirten Vali Canalp, “Bu insanların yaptıkları tek bir tane iş var, yapılan her işe, hazırlanan her projeye taş atmak. Ama bakıyorum yahu Allah aşkına bir senede belediye başkanlığı yapmışsınız. Sözüm ona belediye başkanlığı. Belediye başkanlığı bunlar yapmıyor. Bir kısım dağdaki insanlar bunlara bir iki tane kayyum atıyor. Belediyeleri de bu iki kayyumlar yönetiyor. Bunlar da belediye başkanıyım diye kostümü üzerlerine giyip kostüm olaraktan ortalıkta geziniyorlar sadece. Yahu Allah aşkına bir yılın içerisinde bir tane iş söyleyin. Siz bana şu projeyi hazırladık, başladığımız şu projeye başlangıç yaptık deyin. Taşın üzerine taş koymamış insanlar herkese taş atıyor. Sizin attığını taşlar bizim Batman aşkımızın, bizim Batman heyecanımızın, bizim Batman coşkumuzun karşısında hiçbir değer ifade etmez. Erimeye mahkumdur. Bundan sonra da eriyecektir, bunu da böyle bilesiniz” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.