Gazeteci İzgi, kitabını imzaladı

Gazeteci-yazar Nizamettin İzgi, Batman 6. Kitap Fuarında düzenlediği imza gününde “50 Yılda Batman’da Yaşananlar” isimli kitabını okuyucularla buluşturdu. ‘Batmanlı Yazarlar’ standında gerçekleşen imza etkinliğinde, kitapseverlerin yoğun ilgisi nedeniyle, İzgi’nin kitapları kısa sürede tükendi.

Gazeteci İzgi, kitabını imzaladı
Yayınlama: 24.10.2023 13:07:41
48
A+
A-

“SU YÜZÜNE ÇIKMAMIŞ OLAYLAR…”

İmza gününde ‘50 Yılda Batman’da Yaşananlar’ kitabını ilk kez okuyucuların beğenisine sunduğunu kaydeden gazeteci İzgi, “Oldukça yoğun bir ilgiyle karşı karşıya kaldık. Bütün takipçilerime, okuyucularıma, arkadaş ve dostlarıma teşekkür ediyorum. 50 Yılda Batman’da Yaşananlar kitabında neler var? Şu ana kadar su yüzüne çıkmamış olayların açıklamaları var. Kimi zaman düşüneceksiniz, kimi zaman üzüleceksiniz, kimi zaman heyecanlanacaksınız, kimi zaman da güleceksiniz. Böyle içeriği olan bir kitap. Umarım okuduktan sonra değerlendirme yaparsınız. Zaten kitap çıkarma fikri hep aklımda vardı ancak içindeki olayların biraz sorunlu olması nedeniyle, hepsinin zaman aşımına uğramasını bekledim. Yani 25 yıl dolmasını bekledim. Ondan sonra umarım şimdi bir sorunla karşılaşmadan devam ederiz” dedi.

“KAPAKTAKİ UÇAK VE KANAS SİLAHININ ANLAMI…”

Kitabın kapak tasarımı ile ilgili de görüş belirten deneyimli gazeteci İzgi, “Kitabın kapak tasarımcısı Erdal Atay’dır. Çok güzel bir tasarıma imza attığı için kendisine teşekkür ederim. Örneğin kapakta bulunan uçağın anlamı ne? Aslında bu uçak kırıma uğrayıp düştü. Batman üzerine düşmesi beklenirken, pilot son anda bu uçağı başarılı bir manevrayla Batı Raman’a sevketti ve uçak Batı Raman’da düştü. Bu kanas silahları da Vali Salih Şarman’ın zamanında yaptığı olayların silahıdır. Burada ünlü ‘Yeşil’ var. Siyaset Meydanı Batman programı var. En önemlisi de, trafik ışıklarının kırmızı-sarı-yeşil olması gerekirken, bir dönem Batman’da yeşil rengin kabul edilmemesi nedeniyle, kırmızı-sarı ve mavi olarak yapıldı, daha sonra normale dönüldü” dedi.

“BU TÜR FUARLAR OLDUKÇA YARARLI”

Kitap fuarlarının Batman açısından oldukça yararlı olduğunu ifade eden İzgi, “En azından genç yazarlarımız kendilerini tanıtma imkanı buluyorlar veya arayıp da bulamadığınız kitapları kendiniz bulabiliyorsunuz. Dolayısıyla kitap fuarları bu açıdan yararlıdır ve devam etmesini isterim” şeklinde görüş belirtti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.