“Hükümet somut adımlar atmalı”

Batman Milletvekili Serkan Ramanlı, işgalci siyonist rejimin Gazze’deki katliamlarına işaret ederek, “Biz hükümetten de imkanları ölçüsünde bu siyonistlere karşı somut adım atmasını istiyoruz.” dedi.

“Hükümet somut adımlar atmalı”
Yayınlama: 31.10.2023 12:43:58
39
A+
A-

HÜDA PAR Sözcüsü ve Batman Milletvekili Serkan Ramanlı, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında İsrail’in Gazze’ye saldırıları, İsrail’e yaptırımlar, anadilde eğitim, yeni anayasa gibi konularla ilgili açıklamalara bulundu, gazetecilerin gündeme dair sorularını cevapladı. İşgalci siyonist rejimin, Gazze’de 7 Ekim’den bu yana katliam yaptığını ancak bu durumu durdurabilecek hiçbir mekanizmanın devreye girmediğini belirten Ramanlı, Türkiye genelinde geniş kapsamlı düzenlenen Filistin ve Gazze’ye destek gösterilerini takdir etti ve bununla gurur duyduklarını söyledi. Ramanlı, sadece sivil toplumun ve siyasi partilerin değil hükümetin de gündeminin ağırlıklı olarak Filistin ve Gazze olması gerektiğini kaydetti. Hükümetlerin de somut bazı adımlar atması gerektiğini vurgulayan Ramanlı, “Zira uluslararası toplumun harekete geçmemesi halinde tam bir soykırımına dönüşecek olan bu Gazze ablukasının bir an önce sonlandırılması, bütün devletlerin ortak sorumluluğudur. Bu kapsamda hükümetimize de bazı görevler düştüğünü bir kez daha hatırlatmak istiyoruz. Çünkü yetki ve vazife hükümettedir. Hükümetin de özellikle bu soykırıma karşı, bu insanlık suçlarına karşı siyonist rejimle olan ilişkilerini yeniden gözden geçirmesi gerektiğini ve diplomatik ilişkileri kesmesini bu süreçte tavsiye ediyoruz, öneriyoruz, istiyoruz.” dedi.

“CAYDIRICI YAPTIRIMLAR GÜNDEME ALINMALI”

Filistin’deki direnişçilerin askeri açıdan destek istemediklerini, gerekli direnişin oradaki mücahitler tarafından verildiğini vurgulayan Ramanlı, “Bize düşen insanlığın ayaklar altına alındığı bu vahşet tablosunu bir an önce giderme konusunda irade sergilemek. Elbette her hükümetin, her devletin yapabilecekleri kendi imkanlarıyla sınırlıdır. Biz hükümetten de imkanları ölçüsünde bu siyonistlere karşı somut adım atmasını istiyoruz. Bu yönde siyonistlerle ilişki geliştirmekten ziyade ilişkilerin kesilmesini ve caydırıcı bazı yaptırımların gündeme alınmasını talep ediyoruz.” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.