“İsrail, Filistin’i 75 yıldır işgal etmiş”

Gazeteci, yazar, televizyon programcısı Hulki Cevizoğlu, Batman 6. Kitap fuarında gençlerle söyleşi yapıp kitaplarını imzaladı.

“İsrail, Filistin’i 75 yıldır işgal etmiş”
Yayınlama: 24.10.2023 16:09:04
40
A+
A-

 “YILLAR İÇERİSİNDE FİLİSTİN KÜÇÜLTÜ”

42 Sene gazetecilik yaptığını belirten Cevizoğlu, Filistin meselesini gençlerle paylaştı. İsrail’in yaklaşık 75 yıldır Filistin topraklarını işgal ederek kendisini büyüttüğünü belirten Cevizoğlu, “Yıllar içerisinde Filistin küçültüldü. Şimdi de Filistin’de soykırımcı bir şekilde bombardıman ediyor. Sivillerin üzerine bomba atıyor. Çoluk-çocuk, hastanenin üzerine bomba atıyor. Cumartesi günü İstanbul’da, Cumhurbaşkanımızın da katılacağı büyük bir Filistin mitingi düzenlenecek. Avrupa’nın, batının insan haklarının merkezi olduğu söyleniyor. Uygarlık batıda gelişmiştir, deniyor. En uygar millet biziz, diyor Avrupalılar. Amerika öyle söylüyor. Ama maalesef tam tersi de oluyor. Bizim gibi Türklerin Müslümanların, insan haklarına gösterdiği saygıyı bu güne kadar hiç kimse göstermedi” dedi.

“CUMHURİYETÇİLİK YERLİ VE MİLLİ OLMAKTIR”

Atatürkçülüğün belli ilkelere sahip olduğunu kaydeden Cevizoğlu, “İkinci yüzyıla giriyoruz. Atatürkçülük belli ilkeleri sahip. Cumhuriyetçilik, aynı zamanda yerli ve milli olmaktır. Şimdi Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi içerisindeyiz. Bizim hükümetimiz yerli ve milli gelişmemizi sağlıyor. Büyük bir direniş ve gelişim içinde, yabancıların bizi engellemesine karşı koyuyor. Atatürk’ün ‘Cumhuriyeti gençlere emanet ettik’ dediği gibi, sizlere emanet ediyoruz. Bir daha ki yüzyıl, yani ikinci yüzyıl aslında sizlerin yüzyılı olacak” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.