“Kırılma noktam elimi kaybetmemdi”

Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında 1 milyon TL kazanan Rabia Birsen Göğercin, Batman 6.  Kitap Fuarı ve Kültür Sanat Festivali’nde Batmanlı sevenleriyle bir araya gelerek söyleşi yaptı.

“Kırılma noktam elimi kaybetmemdi”
Yayınlama: 22.10.2023 16:42:58
331
A+
A-

Özellikle gençlerin yoğun ilgi gösterdiği söyleşiye Göğercin’in ailesi de dinleyici olarak katıldı. Yolunun Kim Milyoner Olmak İster? Programıyla nasıl kesiştiğini, nasıl bu kadar ilgi odağı olduğunu ve eğitim durumunu sevenleriyle paylaşan Göğercin, “Türkiye beni Kim Milyoner Olmak İster yarışma programıyla tanıdı. Çevreden duyduğum şey, programda çok samimi olmamdı. Aslında çok farklı bir insan değilim. Daha sonrasında zaten herkes beni sanki ailesindenmişim gibi karşıladı. Aslında sizlerden biriyim, sizin ailenizden biriyim aynı zamanda. Bundan da çok mutluyum, çok teşekkür ederim” dedi.

“ÇOK FARKLI BAKIŞ AÇISI KAZANDIM”

Bir dinleyicinin “Seni hayata bağlayan ve bu denli güçlü bir karakter kılan şey ne?” sorusuna yanıt veren Göğercin, “Hayattaki kırılma noktam elimi kaybetmemdi. Ama elimi kaybetmem, benden fiziksel olarak sadece sağ elimi götürdü. Onun dışında ben hayatta çok farklı deneyimler yaşadım. Çok farklı olaylar, çok farklı bir bakış açısı kazandım. Elimi kaybettiğimde, acımı değiştiremediğimde bakış açımı değiştirerek hayatıma devam etmeye başladım. Çünkü beni Rabia Birsen Göğercin yapan bir sağ el değildi, fikirlerim daha önemliydi” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.