“Mahalleli tapularını istiyor”

HÜDA PAR Batman Merkez İlçe Başkanı Muhammet Şerif Durmaz, mahalle ziyaretleri kapsamında Güneykent mahallesini ziyaret ederek mahallenin tapu sorunu ile ilgili bilgi aldı.

“Mahalleli tapularını istiyor”
Yayınlama: 05.10.2023 13:29:08
178
A+
A-

Merkez İlçe Başkanı Muhammet Şerif Durmaz ve mahalle sakinleri Güneykent mahallesini gezerek mahallede yıllardır süren tapu sıkıntısının çözümü için neler yapılabileceği ve daha önceleri neler yapıldığı konusunda fikir alışverişinde bulundu. Mahalle sakinlerinin yaşadığı tapu sıkıntısının Batman Belediyesi tarafından birçok defa incelendiğini fakat müşterek ve anlaşmazlıklardan dolayı sonuca kavuşturulamadığını belirten Güneykent mahalle sakinleri, çözüm için her şeye hazır olduklarını söylediler.

“TAPU SORUNLARIMIZIN ÇÖZÜLMESİNİ İSTİYORUZ”

Resmi mevkilerde gerekli başvuruları yaptıklarını aktaran mahalle sakinlerinden Kahraman Aslan, “Güneykent Mahallesinde ikamet ediyorum. Tapu sorunumuz için başvuruda bulunduk. 66 tapusuz ev var. Mahallemizde ise 500’e yakın ev var. Müştereklerin tespit edilip bu sorunun çözülmesini istiyoruz. Milletvekillerimizden bu sorun için çözüm bekliyoruz. Umarım en kısa zamanda bu sorunumuz halledilir.” dedi. Mahalle sakinlerinin sorunlarını dinleyen Durmaz, mahallede dolaşarak diğer sorunları yerinde inceledi. Güneykent mahallesinde bulunan parkta incelemelerde bulunan Durmaz, parkın yenilenmesi için gerekli merciler ile iletişime geçeceklerini söyledi. Mahalle içinde bulunan ve tehlike arz eden metruk yapılar hakkında bilgi alan Durmaz, yetkililer ile bu konu hakkında önlem alınması için konuşacaklarını belirtti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.