Miniklerden, Hayvan Bakım Merkezine ziyaret

Atatürk İlkokulu 3/B sınıfı öğrencileri, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nü kutlamak amacıyla öğretmenleri ile birlikte Batman Belediyesi hayvanat barınağına gezi düzenlediler.

Miniklerden, Hayvan Bakım Merkezine ziyaret
Yayınlama: 04.10.2023 13:57:34
76
A+
A-

Etkinlikte öğrenciler, hayvan barınağındaki kedi ve köpekler ile bir araya geldi. Personel eşliğinde barınağı gezen öğrenciler, sokak hayvanlarıyla hoş zaman geçirerek hayvanları sevdiler.

Sınıf öğretmeni Siraç Akçay, “Gezimizin amacı evrende insanlardan başka canlılar olduğunu anlatmak, onların yaşam alanlarına müdahale etmemek, yaşama hakkına saygı duymaktır. Bu bağlamda öğrencilerime hayvan barınağı gezisi yaptık. Hayvanlar hayatımızda oldukça önemli bir yere sahiptirler. Öğrencilerimin bu bilinçle ve hayvan sevgisi ile yetiştirmek istedik. Sokaktaki hayvanlarla bugünden sonra sürekli olarak ilgileneceklerine, onları aç, susuz ve sevgisiz bırakmayacaklarına söz verdiler. Çocuklarımıza hayvanlar hakkında verdikleri o güzel bilgiler, göstermiş oldukları sıcak ilgi ve alakalarından dolayı Batman Belediyesi Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Müdürü İbrahim Elğay’a, Başhekim Veteriner Kerem Oğrak ve personellerine teşekkür ederim” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.