Öğrencilerle yemekte bir araya geldi

Batman Valisi Ekrem Canalp ve eşi Dr. Ayten Canalp ile Rektör Prof. Dr. İdris Demir, Batman Belediyesi ile Batman Üniversitesinin iş birliğiyle hayata geçirilen ‘Askıda Yemek’  uygulamasından faydalanan üniversite öğrencileriyle öğle yemeğinde bir araya geldi.

Öğrencilerle yemekte bir araya geldi
Yayınlama: 12.10.2023 13:44:57
21
A+
A-

Yemekte öğrencilerle bir süre sohbet eden Vali Canalp, öğrencilerin sorun ve taleplerini dinledi. Yemekten sonra üniversite öğrencilerine verdikleri desteklere ilişkin basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Canalp, Batman Belediyesi ile Batman Üniversitesi arasında yapılan iş birliği protokolü kapsamında üniversitedeki 16 bin öğrencinin yemek ücretini karşıladıklarını ifade ederek, ücretsiz yemek hizmetinin örnek bir proje olduğunu belirtti.

Belediye olarak şehir içi otobüs ücretlerinde de öğrenci biletinin ucuz olduğunu belirten Canalp, “Belediye olarak yapılan harcamaların; en güzel, kıymetli para sosyal belediyecilik için harcayacağımız paradır. Öğrencilerimizle yemek yedik. Hatıralarımız canlandı. Öğrencilik günlerimize geri döndük. Yemeğin tadı da kıvamı da eski günlerimizi bize yaşatmış oldu. Çok büyük memnuniyet duydum” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.