“Öğretmenler mülakata takılıyor”

Eğitim Sen Batman Şubesi, Milli Eğitim Müdürlüğü yanında basın açıklaması yaparak idarecilik sınavından geçen ama mülakata takılan öğretmenlere haksızlık yapıldığını, özellikle atanabileceklere düşük puanlar verilerek engellendiklerini iddia etti.

“Öğretmenler mülakata takılıyor”
Yayınlama: 10.10.2023 18:18:53
Düzenleme: 10.10.2023 20:13
145
A+
A-

“KUL HAKKINA GİRİYORLAR”

Batman Emek ve Demokrasi Platformu bileşenlerinin de destek verdiği basın açıklamasında konuşan Eğitim Sen eski Başkanı Nureddin Şimşek, “Şube müdürlüğü sınavlarında, okul müdürlüğü, müdür yardımcılığı sınavlarında Batman birincisi olan arkadaşlarımız, hiçbir açıklama yapılmadan elenmiş, kendilerine açıklama yapma gereği dahi duymamışlardır. Bugüne kadar açılan davaların hepsini de kazanmış bulunmaktayız ama yine mülakatla bu arkadaşlarımızı eleyerek kul hakkına giriyorlar. Özellikle kul hakkına girmenin ne olduğunu Milli Eğitim Müdürüne hatırlatırım. Bugün ortaya çıkan tablo çok vahimdir. Artık toplum barışını, okullarda arkadaşların hizmet üretmesini engelleyecek duruma gelmiştir. Bunu kabul etmeyeceğiz. Bundan sonraki süreçte bu hizmetten gelen gücümüzü kullanarak kanun ve hukuk önünde, bu şekildeki kanun tanımazlardan hesap soracağız” dedi.

“TARAFSIZLIK İLKESİNE BAĞLI KALINSIN”

Basın açıklamasını okuyan Eğitim Sen Batman Şube Başkanı Ramazan Bilmez, “Batman Valisi ve İl Milli Eğitim Müdürüne yasaların emrettiği şekilde ‘tarafsızlık ilkesi’ne bağlı kalarak görevini yapmalarını bekliyoruz. Adaletin olmadığı bir yapıda başarının ‘beyhude bir bekleyiş’ olduğunu hatırlatmak isteriz. Bu çifte standarda karşı Batman Valisi ve Milli Eğitim Müdürü yaşanılanlardan bihaber iseler çıkıp kamuoyunu doğru bilgilendirmeleri gerekmektedir. Her türlü hukuksuz uygulamalar karşısında eğitim emekçilerin hakları için mücadeleden asla ödün vermeyeceğiz” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.