Sağlıktan öğrencilere eğitim

Batman Belediyesi, sosyal ve halk sağlığı kapsamında başlattığı eğitimlerine ara vermeden devam ediyor.

Sağlıktan öğrencilere eğitim
Yayınlama: 29.10.2023 11:21:10
17
A+
A-

Kadınlara yönelik başlattığı sağlıklı yaşam çalışmalarına bir yenisini daha ekleyen Belediye Sağlık İşleri Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü ile müşterek bir çalışmaya daha imza attı. Çağımızın en büyük sorunlarından biri olan obezite ile mücadele ve teknoloji bağımlılığının önüne geçmek amacıyla Belediye Sağlık İşleri Müdürlüğü, Hürriyet Ortaokul öğrencileriyle bir araya geldi.

Belediye Sağlık İşleri Müdürlüğü bünyesinde görev yapan Diyetisyen Pelda Tüzün ve Psikolog Ahmet Sütçü, yaklaşık 100 öğrenciyi; ‘Sağlıklı Beslenme’, ‘Teknoloji Bağımlılığı’ ve ‘Akran Zorbalığı’ konuları hakkında bilgilendirdi. Belediye Sağlık İşleri Müdürü Dr. Tahir Yarba, ortaokul çağındaki öğrenciler arasında akran zorbalığını önlemek, farkındalık yaratmak, empati geliştirmek ve çocukların ekran karşısında geçirdikleri sürenin giderek uzaması ile birlikte, yaşına uygun olmayan internet sitelerinde vakit geçirmesinin önlenmesi amacıyla bilgilendirme amaçlı bir çalışma gerçekleştirdiklerini söyledi.

Çocukların enerji ve besin ögelerinin yetersiz ve sağlıksız kaynaklardan almasıyla birlikte okuldaki başarısının yanı sıra büyüme ve gelişmesini olumsuz yönde etkilediğini kaydeden Dr. Yarba: “Günümüz şartlarında pratik öğünlere yönelmeyi tercih ediyoruz. Bu pratik öğünler ne yazık ki çoğunlukla fast-food veya işlenmiş/paketli gıdalardan oluşuyor. Bu doğrultuda çocuklara sağlıklı beslenme önerilerinde bulunulmuştur” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.